SWIFT Zkoušky Nové Inovativní Platební Systém

Společnost pro Celosvětovou Mezibankovní Finanční Telekomunikaci (SWIFT) byly páteří global finance za posledních několik desetiletí.

Však, že dominance je napadáno blockchain a dalších inovativních technologií, které umožňují levnější a rychlejší způsob převodu peněz se objevují po celém světě.

SWIFT není s výzvou vleže i když, a přichází s nový systém, který bude výzvou pro konkurenci.

SWIFT oznámila, že je zkušebně nový platební systém, jehož cílem soutěžit s novými technologiemi. Nazývá Globální Platební Iniciativa (GPI), si klade za cíl být novým páteří peníze - přepravní služba, která spojuje stávající sítě SWIFT. Systém již má 10.000 banky podepsal up, který se bude dát značnou výhodu oproti konkurenci.

Nejnovější test pro GPI byl test přenosu mezi čtyřmi různými zeměmi. Převody z Austrálie, Čína, Singapur a Thajsko byly provedeny a rychlé přeshraniční platby jsou možné. GPI je navržen tak, aby identifikovat a odstranit chyby a opomenutí v bankovní převod informace. Pokud bude úspěšný, SWIFT si myslí, že to bude mít aktuální bankovní převody mnohem levnější a rychlejší.

PlanetSWIFT  

Přičemž Na Soutěž

SWIFT je přesunout do vytvořit novou iteraci jeho technologie je v reakci na různé hrozby, se objeví na finanční krajiny. Bitcoin a jeho blockchain technologie poprvé představena výzva SWIFT tím, že umožňuje lidem, aby převodní hodnota mezinárodně, rychle a cenově dostupným způsobem. Nicméně, jeho hlavní chybou bylo, že to nebyla začleněna do stávající bankovní systém.

Nové technologie eliminuje tento nedostatek. Například, tam je JP Morgan projekt funguje. Nazývá Mezibankovní Informační Sítě (VV), to již byla zahájena a nyní má 130 členských bank. To zahrnuje některé dobře známé jména jako Societe Generale a Santander.

Hlavní tah z VV je eliminovat tření v procesu převodu. To znamená zefektivnění všechno tak, že méně kroky je třeba přijmout, snížení přenosu času a nákladů. Toto je děláno tím, sdílení transakce info na vzájemně distribuované účetní knihy podobné Bitcoin.

GPI se pohybuje v jiném směru. Používá aplikační programové rozhraní (Api) umožňují bankám přístup k informacím, než skutečná transakce, takže schválení rychlejší a jednodušší.

V prohlášení, SWIFT řekl

"Plně integrován s GPI platby, služba usnadní real-time dynamické bank-to-bankovní interakce pomocí rozhraní Api, zlepšit předvídatelnost a účinnost mezinárodní platby a podívejte se na pomocí prediktivní analytiky. Později bude doplněna post-platba vyšetřování a usmíření služby, které umožní rychlé vyřešení zbývajících faktorů, obvykle vyplývající z předpisů nebo regulačních požadavků, což může zpomalit proces platby."

GPI je nastaven na zahájení činnosti v roce 2019 s 19 banky jsou uvedeny na počáteční roll-out.

Nejnovější články: