Bývalý Barclays Execs Obviněn Z Podvodu V Roce 2008 Katarský Režim

Pět ex-Barclays vedení včetně bývalého generálního ředitele John Varley byl obviněn spolu s bankou pro podvody ve vztahu k fundraisingu schéma zapojení Katarský investor sheld během finanční krize.

Britský regulační úřad Úřad pro Závažné Podvody (SFO) podal proti obvinění Varley a tři další manažeři – Tom Kalaris, Roger Jenkins a Richard Přísahy – po pětiletém vyšetřování mimořádných tréninků konaných v roce 2008, který pomohl banky zvýšit £11,8 miliardy čímž Barclays, aby se zabránilo poplatník finanční výpomoci.

SFO je šetření zahrnuty sondu do povahy £322 milionů dolarů (408 milionů) platby provedené Barclays jako poplatky do Kataru Investment Authority, stejně jako 3 miliardy dolarů úvěr, který byl rozšířen na zemi, a to jak vstoupil do strany nabídky vedle fundraisingu.

Financial Times

Barclays čelí četné sondy od finanční krize, včetně těch, které se týkají vybavení klíčových referenční sazby a finanční pochybení. Toto je však poprvé, že její vysocí bankovní úředníci byli obviněni z podvodu s ohledem na finanční krizi.

Bankovní major řekl v reakci na SFO obvinění, že zvažuje své možnosti. Uvedl, že dodatečné poplatky mohou být, kterým čelí jedné z jejích dceřiných společností. Varley a Jenkins čelí tři obvinění týkající se spiknutí za účelem spáchání podvodu prostřednictvím falešných zastoupení a nezákonné finanční pomoc. Další dva jsou čelí každý jeden hrabě z podvodu.

Jednání byla nastavena na Londýnský soud na 3. července. Financial Conduct Authority (FCA) znovu otevřel jeho vyšetřování stejného případu po čerstvé dokumentace byla zpřístupněna na začátku tohoto roku.

Jenkins byl připočítán jako jeden Katarský a další investory, kteří se potopil do velké sumy do banky v průběhu finanční krize. V současné době vychází z Malibu, Kalifornie, Jenkins řekl, že se bude obhajovat sám.

V prohlášení, Brad Kaufman z Greenberg Traurig, právník pro Jenkins řekl,

Jak by se dalo očekávat, že v náročných podmínkách 2008, Jenkins si vyžádala a obdržela a to jak vnitřní a vnější právní poradenství na každé téma se vztahuje SFO obvinění

Varley odmítl komentovat. On odstoupil z jeho role jako ředitel v těžební skupiny Rio Tinto po obvinění nebyly zveřejněny.

Civilní oblek má také podal proti Barclays o Katarské investice. PCP Capital Partners' Amanda Staveley zahájila £750 milionů soudní spor o £3,5 miliardy libra investiční provádí ji pro Abu Dhabi Sheikh Mansour bin Zayed Al Nahyan. Její případ je s ohledem na pohledávky z neuhrazených poplatků za její PCP poradní roli.

Nejnovější články: