SoftBank Představuje PoC Pro Blockchain Cross-nosič Platby

SoftBank Group, jeden z Japonska je největší společnosti nedávno oznámili, že vyvinuli proof-of-concept (PoC), která umožní uživatelům posílat mobilních plateb mezi jednotlivými dopravci.

Tato inovativní platforma používá blockchain technologie z TBCASoft dělat práci, zatímco systém zasílání zpráv je založen na Bohaté Komunikační Služby (RCS) globální zprávy standard.

Projektu byla spolupráce mezi tři společnosti: SoftBank, TBCASoft, a Synchronoss Technologies.

TBCASoft a Synchronoss dispozici technologie, s bývalým přispívá svými blockchain platformy a druhé přináší své zkušenosti v RCS messaging a mobilních řešení do tabulky.

Poslední PoC umožňuje uživatelům, aby se přímé nákupy s jejich telefonu. Například Japonský turista by měl být schopen na nákup zboží v BRITÁNII, zatímco oni jsou na návštěvě, aniž byste museli převést cokoliv na libry šterlinků. Budou moci používat svůj telefon, aby usnadnily přímý nákup. Navíc, tam by byl žádná bariéra na to, jakou síť používají, protože služba má být cross-nosič.

RCS Zpráv Páteř

Základem služby je použití RCS, který je sdílený komunikační protokol mezi více telefonů dopravci. Místo základní SMS text messaging systém, to má dát uživatelům lepší více rys-bohatý životní prostředí. S RCS, které mohou přenášet multimediální, provádět hlasové hovory a integrovat jejich aplikace.

To je místo, kde platební systém přijde. Aplikační programové rozhraní (Api), mohou také umožňují uživatelům odesílat a přijímat peníze pomocí RCS, s použitím peněženka aplikace. Hlavním omezením je cross-nosič transakcí, které se PoC bude schopen pomoci. V kombinaci s blockchain technologie, RCS může znamenat revoluci v mobilních platbách. Uživatelé by pak mohli být schopni převádět peníze z jedné peněženky do druhé mezi dopravci. To je velké pohodlí pro ty, kteří cestují do zahraničí, protože to dělá převody fondů mnohem jednodušší.

SoftBank má na tom projektu pracuje už rok a byly pevně investice do tohoto PoC. S úspěšnou PoC, tam je velký potenciál pro revoluční platby trhu s touto technologií.

V prohlášení, Takeshi Fukuizumi, Viceprezident společnosti Softbank Corp. řekl

Tento RCS a blockchain na mobilní platby PoC ukazuje hodnotu provozovatelem vedené služby mohou přinést. Nejen, že jsme se předvídat naše nová mobilní platební služby posilující obchodníci fungují digitálně, a to v rozsahu, který byl dříve k dispozici pouze pro velké značky, ale to bude také dát našim zákazníkům větší flexibilitu, pokud jde o jejich nákupu a cestování návyky

Nejnovější články: