Nová SEC Pravidlo Vyžaduje, Makléři Poskytovat Lepší Poradenství

Americká Komise pro cenné Papíry (SEC) přicházejí s novým pravidlem, které vypadá chránit investory a zajistit, že nejsou využívány makléři.

SEC jen hlasoval toto nové pravidlo se tři až jeden split. Nyní makléři jsou povinni jednat v nejlepším zájmu svých klientů a investorů na všech krát. To je velká změna, protože tam bude situace, kdy makléř bude muset vypořádat s konfliktem zájmů mezi jejich firma zájem a jejich klienty.

SEC se domnívá, že investoři by být schopni získat lepší poradenství od jejich makléři s tímto novým nařízením.

Také, to bude dát jim lepší představu o tom, jak přesně makléřů zisk z jejich vztahu. Například, s novým pravidlem na místě, makléři by měli říkat své investory, když mají zisk z rady, které jsou jim.

V minulosti, makléři hlavně vyplnil rozkaz jejich investorů, a na oplátku dostal malou provizi. Nicméně, automatizace se ujistit, že tato práce je provést efektivněji pomocí softwaru. Nyní, makléři vydělávají peníze tím, že investiční poradenství. SEC opustil tento režim sám pro let, ale teď se rozhodl to řešit tím, že přichází s novým pravidlem.

V prohlášení, Jay Clayton, Předseda SEC, řekl

To předpisové balíček přinese právní požadavky a povinné zveřejňování informací pro zprostředkovatele-obchodníků a investičních poradců v souladu s rozumné očekávání investorů, zatímco současně zachování retailových investorů přístup k řadě produktů a služeb za rozumnou cenu. Pravidla a výklady přijímáme dnes řešit problémy, které Komise byl aktivně zvažuje pro téměř dvě desetiletí.

Nová Éra V Obchodování

Pravidlo signalizuje novou éru pro investora-broker vztahy. Větší transparentnost a lepší produkt jsou očekávané výsledky této změny. Nicméně, jen disident v hlasování je Demokratický komisař Robert Jackson Jr. , který si myslí, že nové pravidlo je dost slabé.

Oficiálně pojmenovaný jako 'Nařízení Nejlepším Zájmu', broker-dealers třeba jednat v nejlepším zájmu jejich maloobchodní zákazník, když přijde k tomu, že nějaké doporučení na transakce s cennými papíry. Pokud jim poskytují investiční poradenství, které potřebují, aby zajistily, že jejich zákazník ví, že pokud makléř bude mít zisk z jejich rozhodnutí.

Nové pravidlo není dokonalé, ale. Podle kritiků, pravidlo není správně definovat, co je v nejlepším zájmu investora. Navíc, kritici si myslí, že jazyk musí být přísnější tak, že investoři by být lépe chráněny.

Nejnovější články: