Tesco Klienty Bank O Peníze Za Závažné Porušení

Několik tisíc z běžného účtu držitele Tesco Bank byly zasaženy podvodné činnosti, dělat to jeden z prvních velkých případů kyberkriminality, který má vliv velké banky. Na banky má zmrazené více než 40 000 účtů , které byly ovlivněny činu a slíbil, že uhradí ty, kteří se hlásili ztrátu peněz z jejich účtů.

Benny Higgins, generální ředitel banky, který je divize supermarket gigant Tesco řekl, že on-line transakce na běžných účtech byly zastaveny jako bezpečnostní opatření k ochraně zákazníků. Přibližně polovina ze 40 000 účtů vliv viděli neoprávněnému čerpání prostředků.

V prohlášení řekl Higgins

Omlouváme se za starosti a nepříjemnosti, které to způsobilo pro zákazníky, a může jen zdůraznit, že bereme každý krok k ochraně našich zákazníků účty. To je důvod, proč, jako preventivní opatření jsme přijali rozhodnutí dnes dočasně zastavit on-line transakcí z běžných účtů. To ovlivní pouze aktuální účet zákazníků.

Financial Times

Banka má kolem 7 milionů zákazníků a snaží se získat oporu v bankovním odvětví, bojovat s giganty, jako Lloyds, Barclay a HSBC s atraktivní nabídky, jako je 3% úrok z bilance dosahující £3,000 a umožňuje dva účty na zákazníka. Higgins poskytnuty žádné informace o tom, jak porušení došlo, ale řekl, že příčina byla identifikována, volat to sofistikované systémové útoku. Dodal, že Tesco bylo spolupracovat se všemi příslušnými orgány, aby tento problém řešit. On také ujistil zákazníky, že to bude kompenzace držitelů účtů, kteří utrpěli finanční ztráty. Higgins uvedl, že banky by zákazníci být pravidelně aktualizovány prostřednictvím přímé komunikace a dalších kanálů, jako je Twitter, e-maily nebo webové stránky aktualizace.

Zákazníci si všiml podezřelé aktivity na svých účtech za poslední víkend a uvádí je do banky. Banka také poslal textové upozornění pro zákazníky v sobotu varování je z podvodné činnosti. Několik zákazníků hlásili peníze chybí, celou cestu až do výše £600.

UK je regulační subjekt, Financial Conduct Authority (FCA) je sledování tohoto problému. Tesco také oznámilo Národní kriminální Agentura, která by mohla zahájit vyšetřování této záležitosti spolu s dalšími příslušnými agenturami. The Information commissioner ' s Office (ICO) řekl, že si je vědom incidentu a zkoumá problém. ICO mluvčí řekl, že pokud existují náznaky, nedostatečná opatření na ochranu údajů v rámci Tesco, to by zahájit plné vyšetřování.

Nejnovější články: