Euro otočí slabý na německé politické nejistoty

Za poslední dva měsíce, EUR/JPY páru byl rozsah vázán mezi 132.40 a 133.40. Oba Eurozóny a Japonská ekonomika vykazuje známky zlepšení.

Inflační tlak se zvedl v Eurozóně, zatímco Japonská ekonomika vykázala nejdelší růstové sérii v roce 2001.

Proto ani měn byli schopni udržet na uzdě v průběhu dalších. Nicméně, očekáváme, že EUR/JPY páru pokles ve dnech, které přijdou z důvodů uvedených níže.

Mnohokrát v naší zprávě jsme se zmínili, že finanční trhy nemají rády nejistotu. Slabost vidět v Euro dolar je další klasický příklad, který dokazuje, že teorie. Německá Kancléřka Angela Merkelová úsilí k vytvoření tří-způsob, jak vládní koalice se přišlo začátkem tohoto týdne, což vede k politické nejistoty v Německu, ekonomický tahoun EU. Prezident země Frank-Waltner Steinmeier dělá jeho nejlepší, aby dohromady všechny podobně smýšlejícími stranami, aby se zabránilo nové volby.

DW anglický

Nicméně, pokud rozhovory selžou, pak bude Německo směřovat k hlasování znovu. Jednání se zhroutil poté, co pro-tržní Svobodné demokratické Strany (FDP) vycouval, citovat obrovské rozdíly s Strana Zelených. Na Sociální Demokratická Strana, která byla koaličním partnerem dříve vyloučil, že součástí další velké koalice s CDU (křesťanskodemokratické Unie) party , na které Merkelová patří. V komentáři k situaci v Eurozóně, Philip Wee, měnový stratég z DBS Group Research, uvedl, že Euro se otočil slabý, i přes impozantní německé údaje o HDP, jako vyhlídky koaliční vlády se snížila.

V Japonsku, Ministerstvo Financí uvedlo, obchodní přebytek ¥0.32 bilionů v říjnu ve srovnání s ¥0.27 bilionů dolarů v předchozím měsíci. Analytici očekávali přebytek obchodní bilance ¥0.21 bilionů.

Další pozoruhodná věc je, že inverzní korelace mezi Jenu a Nikkei index se pomalu láme. Jenu už padá, když Nikkei index jde nahoru, a naopak. Odolnost v Jenů překvapil fondů a velkých obchodníků, kteří používají inverzní korelace k jejich prospěchu. Tak, politická nejistota oslabuje Euro, zatímco silné ekonomické údaje je posílení Jenu.

Cena graf ukazuje, EUR/JPY pár se pohybuje v sestupném kanálu. Dále, pár se také přešel pod jeho 50-období klouzavý průměr. Slabost potvrzuje i histogram MACD, jehož čtení se obrátil negativní. Můžeme tedy očekávat, že EUR/JPY páru klesat brzy.

EUR/JPY Páru: 24. listopadu 2017

Krátkou pozici na trhu Forex by nám umožnilo získat z očekávaného poklesu. Jsme raději pro vstup a výstup u 131.90 a 129.60, resp.

Podobně, v binárním trhu, můžeme zaparkovat naše přebytky prostředků na opce smlouvy platné pro týden. Budeme zadat opční smlouvy pouze tehdy, když se pár obchoduje v blízkosti 131.90.

Nejnovější články: