Facebook Reaguje Na WSJ Zpráva O Finanční Údaje Žádosti

Facebook je opět terčem kontroverze. Po PR debaklů na začátku tohoto roku a nedávný pokles jeho ceny akcií, sociální média gigant zdá se to stane znovu, jako Wall Street Journal oznámil, Facebook nedávno požádal některé z největších bank v Americe pro finanční údaje o svých uživatelů.

Facebook zarámovaný požadavky, jako způsob, jak dát svým zákazníkům v reálném čase aktualizace dat na jejich aktuální šekovou knížku rovnováhu přes Facebook Messenger, stejně jako být v pozici, aby upozornit uživatele na potenciální podvody.

Nicméně, tato žádost okamžitě zastavil jako jeden z banky skutečně vytáhl z jednání z důvodu obav soukromí.

Fox Business

Tato žádost pro zákazníka finanční data přichází ve špatný čas na Facebook. Společnost nedávno svědkem trhu wipeout 120 miliard $v jeden den, jako zprávy o zpomalení růstu byl propuštěn z Facebook kanceláře.

To nepomůže, že žádost o důvěrné finanční údaje z Facebook má mnoho lidí, vzpomněl si na zprávu, na počátku tohoto roku, že data mining firma Cambridge Analytica tajně shromáždili data od více než 50 milionů Facebook uživatelů v masivní narušení soukromí. To způsobilo $30 miliard akcií ztráta na začátku Března tohoto roku. Věci se dostali tak špatné, že Facebook CEO Mark Zuckerberg měl vypovídat před Kongresem USA.

Facebook Reaguje Na Finanční Údaje Žádosti

Facebook se pokusil vymazat věci, a říká, že data požadavku je docela běžné žádosti v obchodní operace. Nicméně, veřejnost je stále nejisté o Facebook záměru s ohledem na sociální mediální společnost, je problematické nakládání s údaji.

V prohlášení, Elizabeth Diana, mluvčí pro Facebook řekl

Stejně jako mnoho on-line společností s commerce podniky, spolupracujeme s bankami a kreditní karty společnosti nabídnout služby jako zákaznický chat nebo správu účtu. Propojení účtu umožňuje lidem přijímat aktualizace v reálném čase na Facebook Messenger, kde lidé mohou sledovat jejich transakce údaje, jako zůstatek na účtu, příjmy a expedice aktualizace

Diana také poukázal na to, že jiné společnosti udělali něco podobného s propojení účtu a nabízí svým zákazníkům aktualizace v reálném čase. PayPal byl její hlavní příklad, s platbami, společnost nabízející služby pro zákazníky Citi v Singapuru a American Express zákazníky v USA.

Diana zdůrazňuje, že Facebook nebudete používat finanční údaje v nějaké jiný způsob, než poskytuje uživatelům další funkce. Ona také říká, že program je zcela opt-in, uživatelé mají možnost říct " Ne " oni nechtějí sdílet své finanční údaje s Facebook.

Nejnovější články: