MMF Lagarde Předpovídá, že Globální Růst V roce 2016 Bude Zklamáním

Globální ekonomický výhled na rok 2016 je velmi pozitivní, podle Christine Lagarde, Výkonný Ředitel Mezinárodního Měnového Fondu (MMF). Nastavením své názory v hodnocení článku pro německé noviny Handelsblatt, ona nedávno předpověděl, že růst v nadcházejícím roce by bylo zklamáním, a že výhled střednědobého růstu zhoršila v důsledku faktorů, jako snížená produktivita, stárnoucí populace a neustálé dopad globální finanční krize.

Prognóza pro rok 2016 vydané MMF začátkem tohoto roku byl, že světová ekonomika poroste o 3,6 procenta. Lagardeová uvádí, že je pravděpodobné, že zvýšení úrokových sazeb ve Spojených Státech (Usa) a očekávané zpomalení Čínské ekonomiky přispívá k pocitům nejistoty a heighted riziko ekonomické zranitelnosti na celém světě. Další slučování faktory patří zpomalení růstu světového obchodu a pokles cen surovin, které nepříznivě ovlivňuje ekonomiky, které na něm závisí.

Kromě toho, slabé finanční systémy v mnoha zemích a rostoucí finanční rizika na rozvíjejících se trzích jsou také přispívá k volatilitě. V Lagarde je pohled, zatímco nedávný vývoj, jako je normalizace Americké měnové politiky a Čína přesouvá do spotřeby-vedl růst cestu bylo nutné a zdravé, musí být provedeno tak hladce a účinně, jak je to možné.

Úrokové sazby byly vysly podle AMERICKÉHO Federálního Rezervního systému dříve tento měsíc po téměř deseti letech téměř nulové sazby. To je řekl, aby byl začátek postupného zpřísnění měnové politiky USA. Má uvedeny její obavy na dominový efekt vyplývající z této významné rozvoj. Půjčky se již dražší pro dlužníky, jako rozvíjející se a rozvojové trhy, na možnost zvýšení úrokových sazeb, a to je pravděpodobně pokračovat.

S posilováním dolaru, hráči na trhu s dluhopisy a výnosy v místních měnách možná zjistíte, že je obtížné řídit. Platby výchozí může destabilizovat společnosti, a tedy "nakazit" banky a státy, i když rizika, může být řízena opatření, jako je vytváření poptávky, zachování finanční stability a zahájení finanční reformy.

V článku, Christine Lagarde šel na to říct

Většina vysoce rozvinutých ekonomik kromě USA a možná Británie bude i nadále potřebovat uvolněnou měnovou politiku, ale všechny země v této kategorii by se mělo komplexně faktor efekty přelévání do jejich rozhodování.

Má také předložila řadu návrhů, jak zvládnout nadcházející změny v hladké způsobem. Některé změny, doporučuje Lagardeová patří vylepšené sledování devizových rizik a restrukturalizace rozpočtu.

Nejnovější články: