Čína Nahradí Vedoucí Cenné Papíry, Jak Se Snaží Uklidnit Trh

Čína nedávno oznámila, že má nahradit šéf jeho regulatorního orgánu pro cenné papíry Xiao Gang a jmenován nejvyšší státní bankovní manažer v jeho místě, jak se země i nadále přijímat opatření k uklidnění trhů po bouřlivém několik měsíců, vyplývající z obavy ze zpomalení její ekonomiky.

Čína média zprávy potvrzují, že předseda Čínské Komise pro regulaci cenných Papírů (CSRC) Xiao Gang byl nahrazen Liu Shiyu , který je v současné době předseda Zemědělského Bank of China Ltd (AgBank). Xiao měl namířeno CRSC za téměř tři roky po svém jmenování v Březnu roku 2013.

Tržní analytici se domnívají, že to mají být opatření k posílení důvěry ze strany Čínských orgánů jako trhy i nadále volatilní. Vysocí představitelé vydané záruky po Lunárního Nového Roku dovolenou, říká, že oni by podniknout kroky k stabilní ekonomice a měně.

V prohlášení, Zhang Kaihua, fond manažer Nanjing-based hedge fond Huyang Investice, řekl,

Xiao odchod není překvapením po nedávné akciový katastrofa. To je role náchylné k veřejné kritice, protože většina Čínských maloobchodních investorů jsou určeny přijít o peníze na takovém trhu.

Xiao tváří v tvář sílící kritiky poté, co Čínské trhy viděl ostrý 40 procent pokles v posledních několika měsících. Další překážka byla neschopnost nový jistič systém, který musel být pozastaveno během několika dní od zavedení. Mediální zprávy uvedly, že Xiao nabídl, aby odstoupil poté, jistič se ukázala být neefektivní.

Globální trhy byly negativně reagovat na volatilitu na Čínském trhu, devalvace své měny a pokles jeho zásob. Tyto tři červené vlajky způsobil globální trhy reagují negativně, protože se obávají, že tyto příznaky jsou signálem, že Čínská ekonomika zpomaluje. Čína se od té doby představila řadu opatření na stabilizaci ekonomiky, která patří přidělování finančních prostředků na projekty v oblasti infrastruktury a lepší finanční podporu pro odvětví v potížích.

Podle analytiků na trhu, zatímco nový šéf Liu má hodně zkušeností, je nepravděpodobné, že by přinést nové tržní perspektivy. Zhang uvedl, že očekává, že některé politické nejistoty jako nový šéf by třeba minimálně šest měsíců usadit do role.

Další analytik, Andrew Sullivan, generální ředitel, prodeje, obchodování na Haitong International Securities Group v Hong Kongu, řekl, že tam nebylo žádné překvapení v odstranění Xiao a dodal, že Liu je jmenování uvedeno zařazení politické insider. Liu má do značné míry pracoval pro centrální banky, Čínská lidová Banka (PBOC). On byl náměstek hejtmana od roku 2006 až do konce roku 2014, po kterém on šel na hlavu AgBank.

Nejnovější články: