Euro signály sestupný trend na nedostatečné údaje maloobchodní tržby

Euro, dolar outlook obrátil medvědí minulý týden jako agentury hlášen pokles v německé tovární objednávky a italské maloobchodní tržby.

Kanadský dolar, mezitím posílil vůči Euru, i přes prudký pokles cen ropy. Drtivá pozitivní změna zaměstnanosti v Květnu držel Kanadský dolar býčí. EUR/CAD kříž, který je v současné době obchodování na 1.4780 úrovní, se očekává, že pro pohyb dolů, dále v důsledku skutečnosti uvedené níže.

Podle Spolkového Statistického Úřadu (Destatis) Německo, cena zboží prodávané výrobci se snížil o 0,2% m-o-m v Květnu, ve srovnání s 0,4% nárůst v předchozím měsíci, a co je nejhorší, že očekávání analytiků o 0,1% poklesu.

Stejně tak Evropská Centrální Banka ohlásila pokles přebytku běžného účtu ve výši 22,2 miliardy v dubnu, od €35,7 miliard měsíc dříve. Nahlášené údaje byly nižší než očekávání analytiků ve výši 31,3 miliardy.

V případě Kanady, ekonomika vykazuje firma známky oživení. Zvýšení spotřebitelských výdajů a obrat v podnikání investice vyvolala očekávání o 2,7% růst HDP v roce 2017. Dokonce i velkoobchodní prodej dat uvádí Statistiky Kanadě byly dvojnásobek očekávání trhu. Velkoobchodní tržby vzrostly o 1% m-o-m v dubnu, oproti očekáváním trhu na 0,5% růst. V dřívější měsíc, velkoobchodní tržby vzrostly o vzestupně revidován na 1,2%.

Po dvou letech výrazného poklesu, podnikové investice se zvýšily v prvním čtvrtletí roku 2017. S přihlédnutím k nejistotě vytvořené ochranářské politiky USA, která je největším obchodním partnerem Kanady, Bank of Canada se neočekává, že zvýšení úrokových sazeb v roce 2017. Nicméně, pokud se současný růst podporuje, pak ekonomů předvídat centrální banky zpřísnit politiku příští rok. Ve skutečnosti, do konce roku 2018, ekonomové očekávají, úrokové sazby dosáhnout vysoké 1,25%, a to až z aktuální sazby o 0,50%. Tedy, v zásadě, ekonomické údaje podporuje pokles EUR/CAD pár.

EUR/CAD pár byl pohybující se podél klesající regresní kanálu, jak je znázorněno na obrázku níže. Na druhou stranu odpor existuje na 1.4860, zatímco podpora na druhou stranu je na 1.4500. RSI oscilátor se také pohybuje pod čtení 50. Můžeme tedy očekávat, že měny kříž dále klesat.

EUR/CAD Pár: 23. června 2017

V OTC trhu měny, chceme otevřít krátkou pozici v blízkosti 1.4800, s příkazem stop loss nad 1.4940. Je-li dvojice půjde dolů, jak se předpokládalo, pozice může být ukončena v blízkosti 1.4520.

Také chceme investovat do prodejní opce smlouva, nabízí se vrací z asi 75%, a končící dnem nebo po 1. července. Binární broker kontrakt by být přijata, když se pár obchoduje v blízkosti 1.4800.

Nejnovější články: