UK Ekonomický Růst Spadne Na 6-rok Nízké Na Brexit Nejistoty

Hospodářský růst v Británii prudce zpomalil ve čtvrtém čtvrtletí roku 2018, se růst v průběhu celého roku je nejpomalejší za šest let jako Brexit obavy a mezinárodního obchodu napětí šedě jeho činnost.

HDP rostl o 0,2% od třetího čtvrtletí, jak ekonomika rostla o 0,6%, Národní statistický Úřad ukazují předběžné údaje o Mondday. Ekonomové očekávali, že růst sazeb by snížit na polovinu na 0,3 %. Druhé a první tři měsíce roku 2018 viděl růst o 0,4% a 0,1%. Během čtvrtého čtvrtletí se HDP zvýšil o 1,3% rok-na-rok, nejslabší kurz od druhého čtvrtletí roku 2012. Roční růst ve třetím čtvrtletí byl 1,6 %. Ekonomové očekávali 1,4% růst.

ONS Hlavy HDP Rob Kent-Smith řekl, že "HDP zpomalil v posledních třech měsících roku s výrobou automobilů a ocelových výrobků vidět strmé pády a stavebnictví také klesá. Nicméně, služeb i nadále poroste s zdravotnictví, management consultants a všechno dělat dobře."

Pro celou 2018 hospodářský růst byl 1,4 %, nejpomalejší od stejné tempo expanze v ekonomice v roce 2012. V roce 2009, kdy HDP poklesl o 4,2%, růst byl nižší, než je poslední záznam. V měsíci prosinci, HDP poklesl o 0,4 %, zatímco ekonomové očekávali stagnaci.

Výstup z konstrukce, výroby a služeb klesl v prosinci, kdy od září 2012, měsíční produkce se snížil poprvé, říká ONS. Pokračující chaos okolní Brexit má především tlumit Britské hospodářské činnosti.

BRITÁNIE opustí Evropskou Unii dne 29. Března, ale Premiér Theresa May má stále pochopit, co se stane-jestli země by pád z bloku bez dohodu, nebo odejít bez jakékoli dohody o obchodu a dalších důležitých věcech.

Bank of England je prognóza růstu minulý týden klesl z 1,7% v listopadu na 1,2%, nejpomalejším tempem za posledních deset let. To byl největší snížení prognózy od referenda v roce 2016.

Centrální banka již dříve varovala, že Británie je ukončit bez dohody by vedlo k hluboké recesi v UK, druh nikdy neviděl deset let dříve, když byl svět tvrdě zasáhla finanční krize.

ING ekonom James Smith řekl, že "S rostoucí riziko, že nemůžeme vědět, zda "žádná dohoda" byla odvrácena až mnohem blíže k 29. Března lhůtu, britská ekonomika čelí náročné několik týdnů. Šance na zvýšení sazeb ze strany Bank of England v tomto roce jsou ustupující."

Soukromá spotřeba vzrostla o 0,4% ve čtvrtém čtvrtletí, trochu rychleji než 0,3% prognózy ekonomů. Vládní výdaje vzrostly o 1,4%, což představuje největší zhodnocení ve srovnání s ekonomové prognóza 0,5% nárůst. Tvorba hrubého fixního kapitálu se snížila o 0,5%, horší než 0,2% pokles očekávali ekonomové. Vývoz se zvýšil o 0,9% a dovoz se zvýšil o 1,3%. Oba tyto byly očekává růst o 1% každý.

Na prosinec, ONS samostatně zveřejněny údaje o zahraničním obchodu, výroby a služeb. Na prosinec, celkový obchodní deficit 3,2 miliardy GBP, trochu víc než konsensus projekce ve výši 3,1 miliardy. Zdánlivý deficit obchodní bilance činil 12,1 miliardy GBP oproti GBP 11.95 miliard konsensuální prognózy. Průmyslová produkce poklesla o 0,5% měsíc-na-měsíc v prosinci, v protikladu k předpokládané slightst zisk 0,1%.

Výroby se snížil o 0,7 %, zatímco ekonomové očekávali nárůst o 0,2%. Stavební výkon klesl o 2,8% m-o-m, náročné úsilí o mírný nárůst o 0,1%. Služby index klesal o 0,2% každý měsíc, zatímco analytici očekávali to, aby zbývající nezměněné.

Po špatné ekonomické údaje, pár GBP/USD klesl z maxima 1.2938 na minimum 1.2860.

Nejnovější články: