HSBC Čelí Ještě Další Žalobě Týkající se Forex Manipulace

Globální bankovnictví hlavní HSBC znovu čelí obvinění z manipulace měnových kurzů jako petice byla podána u Londýnského soudu pro záznamy týkající se příkazů provedených bankou v roce 2006.

Britská investiční firma ECU Skupina je podezření, HSBC front-running jeho rozkazy, i když byl klient v roce 2006. To proto podala žádost, že záznamy týkající se tří hlavních zahraničních devizových příkazů provedených na jeho jménem, v roce 2006 bylo vydáno. ECU stěžoval na banky v té době, a byl slíbil, že interní vyšetřování. Banka však hlášeny zpět na firmu, která jeho vyšetřování odhalilo, žádné známky pochybení.

HSBC byl obviněn v roce 2014 spolu s dalšími globální banky z manipulace měnových kurzů systematicky již několik let. Banky zaplatil kumulativní sankční pokutu ve výši 4,3 miliardy dolarů , aby za účelem urovnání obvinění. ECU řekl, že byl přesvědčen o pochybení poté, co pozoroval, že trhy pohyboval se proti ní v každém obchodu, chvíli potom, co byl obchod proveden. Banka byla schopna přesvědčit firmy, aby pokles ohledu na to, v té době.

Wochit Zprávy

ECU má však rozhodla oživit problematiku nyní po nedávné kroky AMERICKÉHO Ministerstva Spravedlnosti , které má nabité dva HSBC obchodníci z front running rozkazy a vydal zatčení zaručuje pro ně. ECU se rozhodl, že to bylo dost důvodů pro znovu zahajujeme přehled obchodů provedeného HSBC jeho jménem bez ohledu na očištěn od banky, je vnitřní vyšetřování. Jeho aplikace na Londýnské soudu vyžaduje, aby banky předat všechny relevantní záznamy, a je považován za prekurzor pro žalobu.

I když promlčení těchto trestných činů je šest let, to může být upuštěno, je-li prokázáno, že obžalovaný byl shledán vinným z aktivní utajování. ECU žádá HSBC k uvolnění jednat položky protokolu,mezibankovní jednání vstupenky, stejně jako všechny klíčové Bloomberg instant zprávy pro tři obchody v otázce, jak z jeho Londýně a New Yorku kanceláře. Požádala také pro všechny dokumenty týkající se vnitřní vyšetřování prováděná bankou s ohledem na ECU stížnost.

HSBC zaplatil pokutu ve výši 618 milionů, aby regulační orgány v USA, velké BRITÁNII a Švýcarsku za účast v rozsáhlých současné době lanoví. Banka je nadále v šetření, které ministerstvo SPRAVEDLNOSTI na základě obvinění z manipulace měny ceny.

Ministerstvo SPRAVEDLNOSTI sonda se vztahuje na obchody prováděné na energetické skupiny Cairn, v nichž bylo podezření, že obchodníci domluvili výlet cena libry šterlinků před několik velkých transakcí kumulativně v hodnotě 3,5 miliardy dolarů.

Nejnovější články: