Hong Kong Finanční Regulátor Kroky Na Ochranu Investorů

Hong Kong cenné Papíry a Futures Komise (SFC) se snaží chránit investory tím, že kryptografických prostředků v rámci své regulační deštník.

Investoři se i nadále ukazují velký zájem v kryptografických prostředků, i když mají pověst, že jsou velmi rizikové a volatilní. Je to zejména z důvodu nedostatečné regulaci na trhu a SFC se snaží překlenout tuto mezeru.

SFC tah byl oznámen v poslední kruhové. SFC pokyn podniky v Hong Kongu, kteří plánují investovat 10 procent nebo více z jejich prostředků do crypto aktiv získat licenci a registraci v agentuře.

Kruhový také vyjasnilo, co to znamená virtuální aktiv a vyjasnit, že digitální tokeny, kryptografické aktiv a jiné předměty podobné povahy, bude zacházeno jako virtuální majetek.

Toto povinné registrace se bude vztahovat na jakoukoli investiční fond, zda se jedná o futures nebo cenných papírů, smlouvy.

V prohlášení, Ashley Olše, Výkonný ředitel SFC řekl

Opatření dnes oznámila nám umožňují regulovat řízení nebo distribuce virtuálních aktiv fondů v jedné cestě nebo jiný, takže to, že zájmy investorů by být chráněny buď na řízení fondu úrovni, na úrovni distribuce, nebo obojí

Podle Olše, crypto fondu trh je stále poměrně mladý a potřebuje nějaké férové a jasné obchodní pravidla na ochranu investorů. Manipulace a zneužívání jsou společné, takže to byl jen obyčejný smysl pro SFC zasáhnout a zajistit, že investoři jsou chráněné.

Hledání Vstupní

SFC podniká kroky, aby se reakce trhu na tento nový tah. Finanční regulátor již kontaktoval některé členy průmyslu pro zpětnou vazbu a postřehy. Podle Jehan Chu, generální ředitel Kenetic Kapitál, on je rád, že SFC podniknout kroky k posílení virtuální aktiv na trhu.

SFC má také naznačil, že plánuje začít pískoviště program pro místní kryptoměna výměny. To bude test k určení, zda Hong Kong obchodní platformy potřebovat licenční schéma podobné tomu, co je následoval v Japonsku. Pískoviště program umožní SFC pozorovat interakce různých výměn a mějte lepší přehled o trhu, aby se řádné hodnocení.

Právě teď, žádné crypto výměny mají povolení k provozu v Hong Kongu. Když dělají řidičák, tam bude důkladné monitorování jejich činnosti, stejně jako kanál pro neustálé vykazování. To je zajistit, aby všechny vnitřní ochrany jsou sledovány a investoři jsou skutečně v jejich rukou v bezpečí při obchodování v Hong Kongu.

Nejnovější články: