Indie Daňovým Únikům Amnesty Odhaluje Miliardové Černé Peníze

Daň z Příjmu Prohlášení Systému (IDS) nabízí Indická Vláda má za následek shromažďování kolem Rs 65,000 milionů rupií(přes 9 miliard dolarů) v černé peníze. Režim, který skončil na Září. 30, nabídl lidem možnost, aby prohlásil jejich utajený příjem a zaplatit penále, ale vyhnout se stíhání.

Ministr financí Arun Jaitley zveřejněny minulý týden, že celková částka vykázaná v rámci režimu byla Rs 65,250 crore od 64,275 informací. On řekl, že peníze budou směřovat ke konsolidované fondu z Indie a bude použit pro veřejně prospěšné programy. Jaitely znovu zdůraznil, že žádné represivní opatření budou přijata proti declarers.

Indie Dnes

V prohlášení Jaitley řekl

Ministerstvo nemá v úmyslu být mstivý. Deklaranti bude zacházeno podle příslušných daňových zákonů, bez ohledu na podání pod Příjmy Zpřístupnění Režimu. Pokud jde o akci, od té doby, je to otázka daňového oddělení. Jednotlivé taxmen nebude trvat mstivý akce

ID byl zahájen v červnu 2016 a nabídl ti s nehlášené domácí příjmy a majetek možnost prohlásit to samé bez jakékoliv stíhání. Výši 45 procent by být vybírány z příjmů jako daň, stejně jako trest. Takže v případě, že příjem byl vyhlášen Rs. 100 tisíc, Rs. 45 tisíc by musela být zaplacena z toho, jak daně a penále. Daňové oddělení řekl, že daň byla pořízena z peněz, prohlásil, a ne z jiných nezveřejněných aktiv.

Jako součást systému, daňové oddělení kontaktoval 700,000 osoby, že se vyhnul daňové a vyzval je, aby prohlašuji, skrytá aktiva. IDS je součástí Premiér Narendra Modi's úsilí, aby splnit jeden z jeho hlavních předvolebních slibů z roku 2014, že by zátah na černé peníze .

IDS systém však neřeší černých peněz ulitých v zahraničních bankách a pobočkách. V Panamě Papíry upozorňuje na množství bohatství se přestěhoval do zahraničí, bohatý – kolem 500 Indiánů byl jmenován v dokumentech včetně prominentní průmyslníci a celebrity.

Vláda podniká řadu kroků směrem k upínací dolů na černé peníze. Některé ty hlavní jsou povinné cituje PAN číslo, dohody s cizími zeměmi pro výměnu informací, lepší detekce a sledování daňových úniků případech. Zlepšit systém výběru daní, mají za následek zabavení Rs.1,986 crores a sledování neoznámeného příjmu Rs.56, 378 crore za poslední dva roky.

Upgrade TO schopnosti má také za následek behind-the - scenes metody pro identifikaci daňových úniků případech.

Nejnovější články: