BIS Se Zaměří Na Rozvoj Digitálních Měn

Banka pro Mezinárodní platby (BIS), se rozhodl zaměřit se na vývoj nových digitálních měn, a bude mít samostatný odbor, který vedl bývalý člen výkonné rady ECB Benoit Coeure vést tento projekt.

Facebook je Libra projektu a nedávný Apple push expandovat do finančních služeb byla otřesená Centrální Banky po celém světě. Tyto tech obři se snaží využívat inovativní technologie změnit finanční trhy a zavést nové fin produktů a služeb, která bude revolučním global payments trzích.

BIS snaží jít Příkladem

BIS sídlí v Basileji, Švýcarsku a má pověst, že centrální banka všech centrálních bank. BIS je vlastněna 60 centrálními bankami z celého světa, mezi které patří Evropská Centrální Banka, Čínská lidová Banka a US Federal Reserve.

BIS bude trvat na výzvu výzkum a vývoj finanční produkty a služby, které budou moci soutěžit digitální měny a fin-tech software, který zařízení rychlejší a levnější přeshraniční platby. Benoit Coeure se chopila tohoto úkolu, a říká, že se těší, pomocí inovativní technologie, aby přinést finanční začlenění a vytvoření stablecoins a finančních sítí, které budou utvářet platební infrastrukturu zítřka.

Na konci tohoto roku, Coeure bude kompletní osm let v ECB. On byl zodpovědný za jejich tržní platby a projektů v oblasti infrastruktury spolu s dohled nad platebními systémy. On také hrál vedoucí úlohu v poradenské skupiny, která pracovala na vývoji nových digitálních měn. On začne jeho nové roli v BIS od Jan 15 v roce 2020.

BIS by Mohla Vydat Nové Digitální Měny

BIS má poměrně pevně rty o jeho plány pro novou digitální měnu, ale jakmile lze předpokládat, že to nebude příliš dlouho předtím, než BIS přichází s novou digitální měnu vlastní.

Centrální Banky po celém světě vyjádřili své znepokojení nad Facebook je Libra Projektu a mnohé vlády si to na Facebook v posledních měsících, jak se věří, že Libra je vážnou hrozbou. BIS bere na vědomí skutečnost, že digitální měny se nebude slábnout jako většina světových trhů jsou rádi, přijmout digitální a nechte hotovost za sebou.

CNNMoney Švýcarsko

Existují nepotvrzené zprávy, že BIS inovace hub zodpovědný za tento projekt bude zpočátku operovat ze Švýcarska, Hong Kongu a Singapuru, a bude spadat pod pravomoc centrální banky v každé z výše uvedených zemí. Jednou věcí jsou na místě, BIS plány na zavedení své inovativní oddělení pro řadu jiných zemích a pomáhat jim na několika frontách.

Nejnovější články: