Kiwi signály sestupný trend na nízké důvěry v podnikání

Hospodářství Nový Zéland a Japonsko jsou diametrálně proti sobě. Nový Zéland je ekonomika je silně závislá na vývozu mléka a mléčných výrobků, zatímco Japonská ekonomika je závislá na vývozu spotřební elektroniky, automobilů a petrochemie.

Podobně, kurz novozélandského dolaru kolísá se změnami cen komodit.

Na druhou stranu, Japonský jen je bezpečné útočiště měny, jejíž kurz se pohybuje s vnímány změny v globální ekonomické riziko.

V posledních dvou týdnech, NZDJPY měnovém páru posílila z 72.878 na 77.12. Nicméně, ekonomické scénář nepodporuje silný novozélandský dolar.

Mléčné výrobky a maso vývoz jsou pod obrovským tlakem na Novém Zélandu. Objem maso vyvážené a předpokládá se, že jít dolů do dvouciferných tohoto roku. Ve fiskální 2015 čtvrtém čtvrtletí, Fonterra, mlékařské družstvo viděl jen mírný růst cen v aukcích. Další posílení novozélandské měny by být fatální pro vývoz mléčných výrobků. To znamená, že Reserve Bank of New Zealand by podniknout odpovídající kroky k oslabení měny, pokud je to nutné. Ve skutečnosti, Centrální banka již oznámila svůj záměr snížit úrokové sazby o 40 bazických bodů později v tomto roce.

RNZ

Rozšíření země je schodek běžného účtu je další příčinou znepokojení. Deficit se prohloubil postupně $221 milionů dolarů na 1.948 milionů v prosinci 2015. čtvrtletí. Kromě toho, Nový Zéland nadále docházet k poklesu míry úspor.

Nový Zéland Institut pro Ekonomický Výzkum (NZIER) nedávno vydala obchodní vyhlídky v zemi. Údaje uvádějí, že 2% růst v podnikatelské důvěry v prvním čtvrtletí roku 2016. To bylo hodně pod 15% růst, odhadují analytici. Ve zprávě se také uvádí, že téměř 26% podniků zkušení vyšší provozní náklady ve čtvrtletí končícím v Březnu. Nicméně, podniky byly schopny přenést náklady zvýší na jejich zákazníky. To naznačuje nedostatek inflační tlaky v ekonomice Nového Zélandu. Je třeba mít na paměti, že RBNZ je schopen dosáhnout svého cíle inflace ve výši 2% od začátku roku 2011. Silnější Nový Zéland dolar by nikdy nedovolil, aby cíl, jehož má být dosaženo. Proto je nezbytně nutné, aby Centrální banka, aby přijaly opatření k oslabení měny.

Kromě toho, BoJ se již vyjádřila připravenost oznámit další uvolnění měnové politiky opatření. Tedy, obchodníci očekávají, že měnový pár NZDJPY klesat v nejbližších týdnech.

Jak graf ukazuje, NZDJPY měnový pár má hlavní podporu na 74.62 a rezistence na 77.17. Stochastické ukazuje, že měnový pár je v současné době v překoupené státu.

NZD/JPY Páru: 22. dubna 2016

Tak, měna obchodník by měl jít short u převažující cena 76. Příkaz stop loss nad 77.50 by se zabránilo ztrátám z nečekané pohyby. Jakmile se cena začne pohybovat v předpokládaném směru, zisk lze objednat u 74 úrovních. Binární možnosti obchodníci by měli vyzvednout one touch opce smlouvy s výpovědní lhůtu, v posledním týdnu Května. Strike cena o 75 by zvýšit pravděpodobnost úspěchu v obchodu.

Nejnovější články: