Čína Není Měnový Manipulátor V Nejnovější Zpráva amerického ministerstva Financí

Prezident USA Donald Trump's administration nevybral jméno Čínu jako měnového manipulátora v nedávné zprávě ministerstva Financí, který přišel jako překvapení pro některé, s ohledem na Prezidenta ostré kritice Číny během volební kampaně.

Pololetní Financí USA měně zprávu, která zkoumá výkyvy směnných kurzů po celém světě byla vydána minulý týden. Je to první měna zpráva od nové administrativy a zpráva se zachovala Čína v seznamu zemí, jejichž měny musí být sledovány, ale to se zastavil označit Čínu za měnového manipulátora.

Hodinky seznam obsahuje šest zemí, které jsou stejné jako ty, pojmenovaný podle Obamovy administrativy v její konečné posouzení. Země zahrnuté do seznamu jsou Německo, Čína, Korea, Japonsko, Tchaj-wan a Švýcarsko.

Bloomberg Politice

Trump učinil několik prohlášení v průběhu volební kampaně náročné, že Čína být označeny jako měnového manipulátora. Obvinil Čínu z úmyslného podhodnocení své měny k zajištění jeho vývoz zůstal atraktivní a rozšířit své stávající deficit obchodní bilance se Spojenými Státy. On také vzal tvrdý postoj v průběhu prvních několika týdnů od jeho podání.

Nicméně Trump změnil svůj postoj po nedávném setkání s Čínským Prezidentem Xi Jinping na Floridě.

Mluvení s médii po setkání, Trump prohlásil, že Čína není měnový manipulátor, a dodal, že USA budou spolupracovat s Čínou na zlepšení obchodních vztahů jestli to pomohlo USA s ohledem na jadernou hrozbu ze strany Severní Koreje. Pokladní zpráva, nicméně podle Čínské úřady aktivně podniká kroky, aby udržely nízkou hodnotu jüanu.

Zpráva se odkazuje na pravidelné intervence provádí centrální banka Číny, a upozornil na skutečnost, že takové akce vytvořil dlouhodobé deformace v globální obchodní systém, který způsobil utrpení Amerických podniků a pracovníků. Ministerstvo Financí varoval, že to bude pečlivě zkoumat Čínské měny postupů.

V prohlášení, Ministr Financí Steven Mnuchin řekl

Rozšíření obchodu, způsobem, který je svobodnější a spravedlivější pro všechny Američany vyžaduje, aby ostatní ekonomiky se zabránilo nespravedlivé měny praktik, a budeme i nadále sledovat pozorně

Poslední zpráva se také neprovádí žádné změny tři podmínky považovány za prahové hodnoty pro identifikaci obchodních partnerů jako měna manipulátory. Kritéria jsou: bilaterální obchodní přebytek ve výši US20 miliard nebo více, devizových nákupů, což odpovídá 2% HDP více než 12 měsíců a přebytek běžného účtu ve výši více než 3% HDP po celém světě.

Zatímco žádná ze zemí v seznamu splňují všechny tři podmínky, pět zemí-Jižní Korea, Japonsko, Německo, Tchaj-wan a Švýcarsko - setkat se dvěma z nich.

Nejnovější články: