MMF Problémy Optimistický Výhled Pro Indii Ekonomika 2017

Mezinárodní Měnový Fond (MMF) uvedl, že hospodářský růst Indie by klesnout na 6,6 procenta ve fiskálním 2016-17 v důsledku narušení způsobené demonetization. To má však řekl, že tato překážka dočasné povahy, a země by se mohla vrátit k očekávanému růstu o více než osm procent v následujících letech.

Globální finanční instituce vydala svou výroční zpráva o Indii na začátku tohoto týdne, kdy se zabývala národní ekonomické vyhlídky. Překvapení Nov. 8 demonetization oznámení způsobil rozsáhlé nedostatek peněz a platebních otázkách, jako je odstraněna téměř 86 procent peněz z Indické ekonomiky přes noc.

Spotřeba a obchodní aktivity byly hit, který MMF řekl, se ukázala být problém v udržení země tempo růstu

CNBC-TV18

V prohlášení MMF řekl,

Odhaduje se, že růst zpomalí na 6,6 procenta v 2016/17, a pak odskočit na 7,2% v FY2017/18, z důvodu dočasné přerušení, především soukromé spotřeby, způsobené nedostatek peněz

Indie vzrostl na 7,6 procenta ve finančním roce 2015-16.

Ačkoli vyjadřují podporu opatření k odstranění nezákonného hotovost z ekonomiky, MMF vyzval k rychlé obnově peněz v systému a pro kroky, aby se zabránilo jakékoli další platby narušení. Paul Cashin, šéf mise MMF pro Indii zvané Indické ekonomiky nejjasnější místo v globálním krajina i přes přerušení od demonetization disku.

Výpis faktory růstu, MMF řekl, že poslední fáze příznivé monzun, silné spotřebitelské důvěry, nízké ceny ropy a pokrok v řešení na straně nabídky překážek pomohl ekonomice. Výkonnými řediteli MMF také chválil kroky vlády k fiskální konsolidaci a přijetí anti-inflační měnové politiky, který posílil stabilitu.

Cashin poukázal na to, že nadcházející implementace zboží a služeb daní (GST) politika je pravděpodobné, že tlačit růst v Indii vyšší než 8 procent. Uvedl, že nový daňový režim, který zvýší efektivitu výroby, stejně jako pohyb výrobků po celé zemi. Podle Cashin, zdraví bankovního sektoru však nadále zůstává problémem.

Vysoká úroveň špatných úvěrů a podnikových expozic byly znepokojující faktory. On také varoval, že splátky úvěru budou muset být pečlivě sledovány, zvláště ve světle nepokojů kvůli demonetization. MMF doporučil i nadále varovat před potenciální šoky, domácí i globální a vyzval další reformy ke zlepšení ekonomického výkonu , vytváření pracovních míst a růst podporující začlenění.

Nejnovější články: