Indie je Digitální Objemy Transakcí Kapky V lednu 2017

S peněžní tíseň způsobené demonetization cvičení, uvolňování, digitálních plateb v Indii bylo vidět, že pokles v lednu 2017 o 10,2% v množství a o 7 procent v hodnotě nad tím, co bylo zaznamenáno v prosinci roku 2016, podle posledních údajů od Reserve Bank of India (RBI).

Celkového počtu digitálních transakcí klesl z 1,027.7 milionů v prosinci 2016 922.9 milionů v lednu 2017. Hodnoty, pokles byl kolem Rs 7 lakh crore, pád z Rs 105.4 lakh crore v prosinci Rs 98 lakh crore v lednu. Údajů zveřejněných zahrnuje transakce prováděné s použitím kreditní a debetní karty, digitální peněženky, elektronické převody fondů a mobilní bankovní transakce.

RBI začala uvolňovat údaje o digitální platby na denní bázi od 2. Prosince, 2016. Praxe byla zahájena po demonetization oznámení bylo zveřejněno na Nov. 8 a Indická vláda začala jeho tlak na bezhotovostní ekonomiky. RBI dat neodpovídá za celý bankovní sektor, protože obsahuje data pouze za karetní transakce čtyři banky, mobilní bankovnictví, údaje z pěti bank a předplacené nástrojů z osmi non-bank.

CNBC-TV18

Nicméně zpráva poukazuje na orientační trend v útrat. Jiné způsoby digitální platby však viděl nárůst využití. Transakce pomocí služby Okamžité proplacení Služby (IMPS) vzrostly o 18 procent v objemu v lednu. Nově spustila službu Jednotné Platby Rozhraní (UPI) zavedené Vnitrostátní Platby Corporation of India (NCPI) také vypadal, že má slibný začátek.

V listopadu 2016, počet UPI transakcí o 0,3 milionů, ale v prosinci počet stoupl na 2 miliony a v lednu dosáhla 4,2 milionu dolarů. Celková hodnota transakce byla Rs 91 milionů rupií v listopadu, Rs 700 milionů rupií v příští měsíc a nakonec Rs 1,666 crore v lednu dle NPCI údajů zveřejněných RBI. Transakce přes pre-placené nástroje, které se primárně podílejí platby pomocí mobilní peněženky, a zůstal ležet.

I když omezení na výběr hotovosti pokračoval v lednu, peněžní situace výrazně zlepšila. Guvernér RBI Urjit Patel uvedl ve svém vystoupení před parlamentním stálý výbor (PAC) , že do 18. ledna, 60 procent hotovosti poskytnuté nezákonné byl remonetized. Do té doby, RBI čerpána zpět do systému Rs 9.2 lakh crore celkové Rs 15.44 lakh crore demonetized.

Vláda se zaměřuje na vývoj a zavádění nových aplikací a digitální produkty s cílem zvýšit bezhotovostní transakce. Jeden takový krok je spuštění Aadhaar Zaplatit, což se očekává, že zvýšení přijetí digitální kanál vzhledem k jeho pohodlí.

Nejnovější články: