FCA, Aby se Změny Po Woodford Investice Katastrofa

The Financial Conduct Authority (FCA), což je britský finanční watchdog zvažuje uvedení více omezení, jak mohou být finanční prostředky investovány do společností, které nejsou kótované na burzách.

Vyplývá to z nedávného pozastavení Woodford Kapitálové Příjmy fondu. Běh celebrity fond manažer Neil Woodford, mnozí investoři očekávali ho investovat do bezpečných a důvěryhodných prostředků, ale dal je do aktiv, která nemohou být snadno převeden na hotovost, a ne, nejsou snadno obchodovatelné.

Když Woodford investoři se rozhodli získat své peníze zpět, dostali nepříjemné překvapení.

Kent County Council udělal největší odstoupení za £250 milionů a Woodford neměl hotovostní připraven. Investoři čekali více než 3 měsíce sbírat jejich investic, ale jsou přesto to má být zaplacena. FCA šel na pozastavit Woodford Kapitálové Příjmy fondu.

ChelseaFSTV

Stávající Pravidla Dostatečně Účinná

FCA poukázal na to, že Woodford pozastavení chytil mnoho investorů překvapil a ukázal, že retailoví investoři nebyli vědomi rizika likvidity, které byly vystaveny. Současná pravidla nejsou dostatečně varovat před problémy s Woodford investice.

To je důvod, proč FCA plánuje zavést pravidla, změny, které byly navrženy v říjnu loňského roku. Existují dva hlavní prvky, na změny pravidel. Pro jednoho, fondy investující v podstatě nelikvidní aktiva (FIIA) bude klasifikována jen jako, že a bude mít konkrétní pravidla pro řízení. To zahrnuje zvýšený dohled z jejich vkladů a informování FCA o tom, jak jsou finanční prostředky provozní. FIIAs by měl být schopen rovněž předložit plány na to, jak mohou dát investoři své peníze zpět, pokud je požadována.

Druhý prvek je, že pokud nezávislý posuzovatel myslí, že pětina z majetku fondu jsou významně nejistější, pak fond bude pozastavena.

Důsledky Změny Pravidel

V prohlášení, Christopher Woolard, FCA výkonný ředitel pro strategii a hospodářské soutěže, řekl

Chceme, aby lidé i nadále, aby mohli investovat do nelikvidních aktiv, jako jsou nemovitosti, a to prostřednictvím otevřených fondů, ale je důležité, že jsou vhodným způsobem chráněny. Nová pravidla a pokyny jsou navrženy tak, aby chránit zájmy investorů, zejména v situaci obtížných podmínek na trhu. To zahrnuje ty, kteří chtějí, aby vykoupil jejich podíly, stejně jako ti, kteří chtějí zůstat investovány ve fondu.

Woolard také poukázal na to, že řízení rizika likvidity, finančních prostředků je v kompetenci správce fondu a že by měly být díval se na své investory.

I když těchto nových pravidel může mít za následek větší fond suspenzí, skutečnost, že investoři jsou lépe chráněny stojí za to změny v pravidlech.

Nejnovější články: