RBS chystá Odstoupit Z Indického Trhu

Britská banka Royal Bank of Scotland NV (RBS) zahájila proces ukončuje svou činnost v Indii. Banka oznámila v únoru 2015, že odstupuje ze země, a ponechat pouze jeho back-office operací, které podporu svých globálních operací.

Na rozdíl od Indie, banka řekl, že to bylo uzavření operací do 24 jiných národů, za účelem zlepšení její výnosy pro akcionáře a aby RBS do menší a více zaměřené banky. RBS měl tento týden oznámila, že začala informovat své zákazníky pohybovat a jak to bude mít vliv na ně. Uzavření se provádí v etapách. Země byly operace bojuje už několik let.

V prohlášení, mluvčí banky řekl

Po prozkoumání řady možností pro naše bankovnictví v Indii, jsme se rozhodli ukončit naše firemní, institucionální a retailové bankovnictví v Indii. Prodali jsme onshore půjčky portfolia a inicioval firemní a institucionální podnikání ukončit dříve v tomto roce. Jsme nyní v pozici, aby zahájila postupný odchod našich retailových bankovních poboček v Indii.

RBS řekl, že dělal všechno možné, aby se minimalizovalo narušení pro své zákazníky. Banky mluvčí dodal, že banka by v jeho silách, aby zajistil, že jeho zaměstnanci v Indii by se mělo zacházet s čestnosti a transparentnosti v souladu s bankami globální politiky.

Na RBS Global Hub , které se nachází v Indii a poskytuje administrativní podporu do banky je globální síť je kritizovaný i nadále. RBS v současné době provozuje 10 poboček v zemi, která zaměstnává přibližně 800 zaměstnanců, zatímco Globální Hub má zhruba 7000 zaměstnanců. Neexistuje žádný náznak, jak nyní, pokud kód RBS sníží počet back office zaměstnanci v Indii, protože se zmenšuje jeho globální operace v 25 zemích.

Indie obchodní zdědila RBS v roce 2007 poté, co konsorcium, jehož součástí RBS koupil přes nizozemské banky ABN Amro Bank NV. Globální finanční krize v roce 2008-09 vyústila v bance rozhodování o tom, soustředit se na institucionální a firemní bankovnictví, které je považováno za jeho klíčové kompetence. RBS prodal svůj bankovní operace v šesti zemích jako výsledek,s Indií je vyloučeno, vzhledem k regulační obavy.

Od roku 2013 banka byla zmenšování jeho přítomnost v Indii. V Květnu 2013, se banka rozhodla konsolidovat oba jeho retailové a komerční bankovnictví operací, se rozhodly zavřít jejích 23 31 poboček v Indii. Prodala své portfolio hypoték a kreditních karet podnikání Ratnakar Banka, zatímco RBS' private banking divisionwas koupil nad tím Svatyně Bohatství , které je v čele Shiv Gupta a další investory,dává jim kontrolu nad tím, Rs 12,000 milionů rupií v hodnotě aktiv.

Nejnovější články: