Nový Návrh EU Hrozí, že Londýn založil Euro Clearing Podnikání

Evropská Unie vydala návrh, že je pravděpodobné, že způsobí Londýně ztratit své postavení jako hlavní rozbočovač pro zúčtování derivátů denominovaných v eurech transakcí. Pokud se do zákona, to umožní EU aby vynutila posunutí euro clearing podnikání v EU místě po velké Británii východy v roce 2019, pohyb, tvrdí, zajistí finanční stabilitu.

Působí jako primární náboje, clearingové domy založené z Londýna v současné době zpracovávat transakce v eurech v hodnotě 1 bilionu dolarů (£880 miliard kč) za den. Firmy plnit roli prostředníka v těchto operacích chová jako nárazník proti rizikům, jako jsou výchozí hodnoty, nebo změny úrokových sazeb tím, že drží sourozenců.

Podle návrhu EU vydala na Červen 13, clearingové domy by být rozdělena do dvou segmentů. Pokud pro cenné Papíry a Trhy (ESMA) přijme rozhodnutí, že clearingová instituce se sídlem mimo EU je správa kriticky důležité, objem transakce v eurech, pak tvrdší rámci dohledu platí, že nutí jeho přemístění.

Financial Times

To by platilo jen tehdy, pokud orgán ESMA našel clearing house životně důležité pro systém. Pokud není myšlenka být systémově důležité, pak clearing house bude i nadále působit pod záštitou Nařízení o Infrastruktuře Evropských trhů.

V prohlášení komise Valdis Dombrovskis, místopředseda Evropské komise a na starosti finanční trh, řekl

Jak jsme čelit odjezdu z největších EU finanční centrum, musíme provést určité úpravy, aby naše pravidla, aby zajistily, že naše úsilí zůstat na trati. Cílem legislativního návrhu je zajistit finanční stabilitu, a ne pohybující se podnikání kvůli stěhování.

Návrh uvádí, že technické odborníků z orgánu ESMA by doporučení týkající se přemístění pomocí vstupů ze strany Evropské Centrální Banky, ale konečné rozhodování by zbytek s ES. Návrh zákona bude nyní umístěna před ministrů financí EU a Evropskému parlamentu ke schválení. Tento proces se pravděpodobně začne na pozadí Brexit jednání, která jsou kritizovaný odstartuje krátce.

Britský finanční průmysl se vyjádřil znepokojení v návrhu uvádí, že přechod z eura na bázi obchodování by mohlo způsobit velké narušení, jako by rozdělení trhů, zvýší náklady na obchodování a způsobit velké ztráty pracovních míst.

Catherine McGuinness, politiky předseda na City of London Corporation poznamenal, že takový systém by způsobit obchodní náklady jít až o 20 procent. Ona také poukázal na to, že Spojené Státy nebyla náročná, že AMERICKÝ dolar založené na obchodování se odstěhoval z Londýna přes USA obchodu je ještě větší, na 2,1 bilionu dolarů (£1,6 bilionu).

Nejnovější články: