Stagnující Ekonomika a Brexit Obavy aby Libra Medvědí

Na GBPCAD pár ztratil více než 1000 jader v posledních dvou týdnech na dotek minimum 1.8662 v úterý.

Dobře známo, že důvodem poklesu byla možnost 'Brexit' (Británie exit) z Evropské Unie (EU) a potenciální dlouhodobý negativní dopad to bude mít na ekonomiky obou velké Británii a v zemích EU. Existují také další faktory, které nadále paliva pokles páru GBPCAD.

Za prvé, kurz Kanadského dolaru velmi úzce souvisí s cenou ropy.

Cena ropy zdá se, stabilizovala nad $30. úrovni, alespoň jako nyní. Oživení podporuje posilování Kanadského dolaru vůči Dolar a jiných hlavních světových měn, včetně Britské Libry.

Za druhé, Kanadský ekonomické údaje nadále překonat očekávání analytiků. Schodek běžného účtu za čtvrté čtvrtletí fiskálního roku 2015 byl C$15.38 miliard. Analytici odhadují, byl nedostatek C 16,8 miliardy dolarů. Podobně, podle údajů zveřejněných v úterý, HDP Kanady se zvýšil o 0,2% v prosinci, ve srovnání s předchozím měsícem. Konsensuální odhad analytiků byl mírný růst o 0,1%.

Na druhou stranu, UK ekonomické údaje zůstávají rovné nebo nižší než konsensus analytiků. M4 peníze (opatření bankovek a mincí v oběhu) dodávky vzrostly sezónně očištěné 0% z -0,2% v předchozím čtvrtletí. Stále se však zaostaly za očekáváním analytiků o 0,3% za předchozí čtvrtletí. Podobně února 2016 výrobní PMI (Markit/CIPS) čtení stál na 50,8 proti analytiků očekávání 52.2. Údaje odrážely slabost v domácím zpracovatelském sektoru.

Nakonec, když na NÁS zvýšila úrokové sazby v prosinci, Bank of England (BoE) byl očekává, že následovat. Nicméně, to se nikdy nestalo, jako BoE byla starost o slabé ekonomické údaje. Ve skutečnosti, trh nyní očekává, že BoE zvýší úrokové sazby až na začátku roku 2017. Současná nízká úroková sazba ve výši 0,5% dělá Sterling méně atraktivní pro investory. Čína je také čtvrtý největší dovozce zboží vyráběné v UK.

Čínské ekonomické zpomalení má výrazně zasáhla UK exportní sektor, a proto investoři se vyhýbají sázení na Kila zotavení.

Technicky, jak je znázorněno na obrázku níže, na měnovém páru GBPCAD má vedlejší a hlavní rezistencí na 1.9237 a 2.0287.

Měnový pár také tvořil dvojitý vrchol, což by za normálních okolností vést cenu do stejné zóny, kde uptrend vznikl (mezi 1.8150 a 1.8450). Měnový pár má hlavní podporu na 1.8276.

Tak, forex obchodník může mít krátké pozice v GBPCAD pár za aktuální cenu (1.8780) s stop loss nad 1.9004. Cíl pro krátké pozice je 1.8380. Riziko pro odměna poměr pro obchod je 1:2. V případě binární možnosti obchodník, one touch opce smlouva může být zakoupen s Březnem konce platnosti. Doporučené realizační cena pro one touch opce smlouva je 1.8500.

Nejnovější články: