Singapur Beats USA Jako No1 Destinací Pro Čínské Investice

Spojené Státy byly číslo jedna investiční destinace pro top Čínských firem a bohatých investorů na dlouhou dobu. U. S. ztratil své postavení, abyste Singapuru v letošním roce na základě nejnovější zprávy z the Economist Intelligence Unit (EIU).

Na EIU vypadá na mnoha důležitých trzích, jako jsou finanční služby, spotřební zboží, zdravotní péče, auto, telekomunikací a energetiky.

Studie prováděné EIU se podíval na top zahraničních investic zemí, které Čínské investory zajímají.

Zpráva ukázala, že Singapur je nyní první volbou pro Čínské investory, zatímco ve Spojených Státech je na druhém místě. Hong Kong skončil třetí na seznamu následuje Malajsie a Austrálie se na páté místo.

Na EIU studie řekl

Malajsie a Singapur vystupovat jako atraktivní BRI (Pás a Cesta Iniciativy) destinací, poskytování investiční prostředí, které nabízí příležitosti, stejně jako nízkou úrovní rizika

Na EIU zprávě, která byla zveřejněna poslední v roce 2015 měl Singapur na druhém místě. Věci se změnily v posledních několika letech, jak Čínské firmy mají zájem investovat do špičkové technologie okolních finančních trhů, elektrický automobilový průmysl a obnovitelné energie.

Čínští investoři stále přednost vyspělé trhy jako je tam číslo jedna, investiční volbou, ale byly nyní velký zájem také v rozvíjejících se trzích, jak se ukázaly nejvyšší zisky v nedávné minulosti. 2015 EIU zpráva vymaže ukazuje jako Hong Kong byl zařazen na 7. místo a Malajsie se konala 21. místě. Některé z dalších zemí, které viděl jejich hodnocení zlepšit v roce 2017 EIU zprávy patří Thajsku, Kazachstánu a Íránu.

Na ministerstvo commerce v Číně poznamenal, že BRI zemí přijaté nefinanční zámoří přímé investice ve výši 14,8 miliardy v roce 2015 a 14,5 mld $v roce 2016. BRI zemí se očekává, že k registraci pokles v obou nefinanční zámoří přímé investice a přímé zahraniční investice v roce 2017.

Jedním z důvodů pro pokles zahraničních investic je proto, že Čínská vláda zvýšila regulační dohled na zahraniční investice. Pokles zahraničních investic není očekává, že bude trvat dlouhou dobu jako hlavní Čínské firmy jako Alibaba a Tencent je velmi zájem investovat silně do e-commerce Asijské start-up.

Spojené Státy se snížil z číslo jedna, číslo dvě na žebříčku, zatímco Indie se snížil z 31 na 36. Jedním z důvodů pro tento pokles je vzhledem k nárůstu v zahraničních vztazích mezi Čínou a Indií a obchodních sporů mezi Čínou a Amerikou.

Nejnovější články: