Microsoft Oznamuje Akvizici společnosti LinkedIn Za 26,2 Miliard Dolarů

Microsoft oznámil na začátku tohoto týdne, že to bylo v procesu získávání LinkedIN, profesionální na základě síťové webové stránky pro 26,2 miliard dolarů. Akvizice má přijít jako překvapení pro mnoho lidí, a někteří analytici se domnívají, že Microsoft by mohl platit LinkedIN příliš mnoho.

To je vůbec největší obchod, který se pokusil Microsoft, jako jeho předchozí high-profil akvizice byly Skype za $8 miliard, aQuantive za 6 miliard dolarů a Nokia 9,5 miliardy dolarů. Mnozí se domnívají, Nokia a aQuantive nabídky, aby se selhání. LinkedIn je síť, která spojuje profesionály registrovaných na webu a monetizes své databázi přes přístup k inzerentům, personálních agentur a dalších podniků.

Web byl založen Reid Hoffman a další partnery z PayPal a Socialnet.com v roce 2002. Společnost šel veřejnost v roce 2011 vykazuje silné výsledky, ale zpočátku bojoval v posledních časech.

Microsoft

LinkedIn je míra růstu klesla z 45 procent v roce 2015 na 20 procent v tomto roce. Je vidět drastický pokles jeho ceny akcií, stejně, bude z 205 dolarů na $101 na začátku tohoto roku poté, co oznámil špatnou prognózu pro rok 2016. Microsoft je obchod nabízí cenu 196 dolarů za podíl, prémii ve výši 50 procent nad aktuální cenou. Se základnou 433 milionů uživatelů, cena za uživatele je 60 dolarů, ale cena za jednoho aktivního uživatele je $240, což znamená mnohem nižší aktivní uživatelské základny. Satya Nadella, generální ředitel pro Microsoft věří, že dohoda bude re-energize Microsoft, otevření nové cesty pro kolaborativní nástroje v Office suite, a bude také být vzájemně prospěšné pro LinkedIn.

LinkedIn byl čelí několika výzvám, s novými konkurenty, kteří se snaží zachytit větší podíl na trhu. Facebook v Práci zahájila v roce 2015 a pokouší se rozvíjet profesionální sítě pro podniky, které používají jeho platformu. Podobně Salesforce.com je pokusem o vytvoření podnikových řešení zaměřených na vytvoření sítě profesionálů.

V prohlášení Nadella řekl,

Je to opravdu setkávají profesionální cloud a profesionální sítě

On se domnívá, že LinkedIn přinese více inteligence pro profesionály pracující s Office 365 suite nástrojů.

Novinek v LinkedIn bude brzy integrován do Microsoft Office, takže uživatelé mohou přijímat informace v reálném čase o jejich kontakty. Prodejní personál pomocí Microsoft Customer Relationship služby můžete získat přístup k informacím o vyhlídky . Podobně Office uživatelé mohou být schopni pochopit pozadí lidé, kteří se účastní schůzky přímo prostřednictvím Kalendáře, pozvánky.

Nejnovější články: