Ruský Rubl Padá do Čtrnácti-Měsíční minimum Ceny Ropy Nos Potápět

Ruský rubl poklesl vůči dolar se v pátek hit nový čtrnáct měsíc nízké, jak investoři utíkali schovat k ochraně jejich bohatství mezi nezmenšené míře šíření koronaviru po celém světě. Prudký pokles cen ropy, po kolapsu jednání mezi OPEC a Rusko, také pomáhal rublu prodat.

Ropný kartel OPEC se nepodařilo dosáhnout dohody na řezy produkce ropy s Moskvou jako druhý odmítl zpět na plán. OPEC oplatil tím, že stáhne veškerá omezení související s jeho výrobou, což vyvolalo výprodej, který způsobil olej pokles na nejnižší úroveň od července 2017. Ruské akcie klesly na 18-měsíční minimum s volatilita ovlivňuje rozvíjející se trhy jako virus, která postihla více než 100.000 lidí po celém světě, a vyústily v 3,400 úmrtí, i nadále rychle šířit mimo Čínu.

Jednání selhala, rubl klesl o 1,1% proti dolar hit 68.37, nejnižší úroveň od ledna roku 2019. Proti euro, rubl klesl o 2% na obchod v 77.35, odrážející 14-měsíční minimum.

Brent crue olej (LCOc1), po celém světě měřítko pro Rusko klíčovou exportní, klesly o 8,2% na $45.9 za barel a nyní ztratil zhruba třetinu své hodnoty v roce 2020.

Analytici v BCS Global Markets uvedl, že to mělo za následek, že fiskální otázky pro ruskou vládu. V poznámce pro klienty, analytici řekl, že "Pro Rusko je rozpočet na zápas s aktuální cenou ropy, směnný kurz, musí být výrazně vyšší než aktuální známka."

Ruský ministr financí upřesnil, že země nebude čelit jakékoli potíže při správě pokles cen ropy. Riziko sentiment houpal opět, podle VTB Capital analytici, neboť trhy se vrátil jejich koncentrace na rozšíření dopadu koronavirus, s několika oznámení o čerstvé cestovní omezení a událost připomíná.

Rusko zrušilo své slavné výroční St. Petersburg Mezinárodního Ekonomického Fóra, které bylo plánováno na červen, jako předvídavost. Akciový trh klesl jako výsledek averze k riziku. Dolarových RTS index (IRTS) poklesl o 5% na 1,258 bodů. Rubl se sídlem MOEX ruský index (IMOEX) klesly o 3,5% na 2,719.50 bodů.

Nejnovější články: