Zahraniční Portfoliové Investory Vrátil Do Indie V Listopad

Bylo to drsné pár měsíců pro Indické ekonomiky. Září a říjen viděl některé z největších výběrů zahraničních portfoliových investorů (FPIs) v nedávné paměti. V září, vytáhli Rs 21,000 crore. To následovalo odstoupení z Rs 38,900 crore v říjnu. Nicméně, v listopadu je viděl, jak se vrací s Rs 6,310 crore čerpána do trhů.

Mnozí analytici poukazují na posilování rupie a uvolnění cen ropy jako jeden z důvodů pro návrat investorů. Od 1. listopadu až 22, FPIs investoval Rs 923 milionů rupií v indické akciové trhy a R 923 milionů rupií v zemi, dluh na trhu. To je ekvivalent $862 milionů dolarů, což je značná investice na trhu.

Nicméně, eskalace obchodní války mezi USA a Čínou může dát to všechno na riziko. Navíc, globální úrokové sazby jsou na vzestupu, takže mnoho investovat hledat výnosnější investiční trhy. To může učinit tyto zisky dočasné a může znamenat budoucí období sucha investic z FPIs.

V prohlášení, Himanshu Srivastava, analytik společnosti Morningstar Investiční Poradce, řekl, Indie

Pohyb rupie vůči dolaru, směr ceny ropy, domácí likvidity, nadcházející státní volby, stejně jako všeobecné volby v příštím roce jsou některé z faktorů, které FPIs by být pozorně sleduje. Navíc, tam jsou další rozvíjející se trhy, jako je Čína a Brazílie, které jsou v lepší pozici, pokud jde o oceňování, ve srovnání s Indií.

FPI Outlook

Je pravda, že FPI výhled pro Indii nevypadá to dobře. V posledních Péče Hodnocení studie, pět z posledních sedmi měsících viděl masivní FPI odlivu. Jedinými výjimkami jsou červenec a srpen. Listopad se snaží být další změna v odtoku vzor. To je daleko z Indie 2017 FPI výkon, který viděl příliv Rs 2 lakh crore za rok.

Indická vláda dělá své nejlepší, aby zastavit příliv FPI odlivu. Subhash Chandra Garg, země Ekonomické Záležitosti Tajemník, řekl, že vláda usiluje o stabilitu v investice namísto současné nestability. Nicméně tam se nezdá být mnoho zlepšení.

Pro tento rok, zahraničních portfoliových investorů již více než Rs 94,000 crore z Indie kapitálových trhů. Prolomení je kolem Rs 41,000 crore z akcií na trhu, zatímco dluh na trhu došlo k odnětí téměř Rs 53,000 crore. Centrální Vláda a Ministerstvo Financí i nadále dělat spoustu slibů, ale výsledky jsou zcela opačné.

Nejnovější články: