USA Spotřebitelský Sentiment, PMI Dat Signály Hospodářského zpomalení

Podle zprávy, kterou zveřejnil Institut pro Řízení Dodávek v pátek, tempo růstu ve výrobním sektoru v USA zastavil tím, že ještě více, než se očekávalo v měsíci únoru.

Po skákání na 56,6 v lednu, ISM řekl, že jeho nákup index manažerů klesl na 54.2 v únoru. Zatímco obrázku výše 50 stále vykazuje růst v the na výrobní sektor, tradiční ekonomové očekávali, že index se zůstat alespoň v 55.5.

Timothy R. Fiore, Předseda ISM Výrobní Obchodní Průzkum Výboru, řekl

Komentáře z panelu odráží pokračující rozšiřování obchodní síly, podporované pozoruhodné poptávky a produkce, ačkoli oba byli měkčí než předchozí měsíc.

Ve zprávě je uvedeno, index nových zakázek poklesl z 58.2 v lednu 55,5 v únoru, zatímco index produkce klesl z 60,5 54,8. Index zaměstnanosti také vyklouzl z 55.5 v lednu na 52,3 v únoru, což znamená pokles ve výrobním sektoru je tempo růstu zaměstnanosti. O inflaci, index cen klesl z 49,6 v lednu 49,4 v únoru, znamenat nižší ceny surovin pro druhý po sobě jdoucí měsíc po téměř třech letech stoupá.

Fiore dále řekl,

Výrobní sektor i nadále rozšiřovat, ale vstupy a ceny naznačují, uvolnění dodavatelském řetězci omezení.

ISM je kritizovaný zveřejnit novou zprávu o sektoru služeb výkon v měsíci únoru příštího úterý. AMERICKÉ spotřebitelské důvěry zvýšil o mnohem méně, než se původně odhadovalo v únoru, revidované University of Michigan zjištění ukázala v pátek. Studie řekl, že únor je index spotřebitelského sentimentu byla upravena směrem dolů z předběžných čtení 95,5 na 93.8. Index je mnohem vyšší, než konečná čtení 91,2 zaznamenán v lednu, ale mění čtení byl dobře pod 95.7 očekávání analytiků.

Průzkumy Spotřebitelů, hlavní ekonom, Richard Curtin řekl

Přestože nálada byla stále nad poslední měsíc je nízká, bounce-back od konce Federální vypnutí vybledlé na konci února. Zatímco celková míra důvěry zůstává zmenšila, je stále poměrně pozitivní. Nicméně, stranou od minulý měsíc, to bylo jen nižší v jeden měsíc, protože Trump volby, ale sotva, na 93.4 v červenci 2017."

Zpráva naznačuje, že současný index ekonomických podmínek šťouchl dolů z 108.8 v lednu na 108.5 v únoru, zatímco očekávání spotřebitelů index vyskočil z 79.9 na 84.4. Pokud jde o inflaci, je, obavy, očekávání pro rok poklesla z 2,7% v lednu na 2,6%t v únoru a inflační očekávání za pět let klesl z 2,6% na 2,3%.

Curtin řekl

Dlouhodobá inflační očekávání zůstal u nejnižší úrovně zaznamenané v minulosti půl století. Mezi domácnostmi s příjmy v horní třetině, snížení inflační očekávání byla ještě větší, klesající na všech-čas nízká, jen o 1,9%.

Nejnovější články: