Argentina Zvyšuje Úrokové Sazby Na 60% Zastavit Propad Měny

Latinská Amerika je třetí největší ekonomika je v hluboké problémy. Masivní vládní půjčky umístil Argentinské ekonomiky v sestupné spirále.

Na začátku týdne Prezident Mauricio Macri požádal o urychlené vydání 50 miliard dolarů úvěru země se snaží od Mezinárodního Měnového Fondu (MMF). Cílem bylo pro úvěr, jak pomoci zmírnit obavy investorů o zemi.

Nicméně, žádost selhal. Zdá se, že lidé cítili, že žádost o dřívější vydání bylo znamení, že Argentinská ekonomika byla v problémech.

V reakci na to, na trhu se začalo prodávat Argentinské peso, které vedlo k měně, ztrácí hodně ze své hodnoty. To má téměř ztratil 50 procent své hodnoty, od začátku roku a zaznamenala 15 procent pokles v jen jeden den.

Boj Zpět

Argentinská vláda není s to vleže. V naději, že zpomaluje pád, vláda zvýšila úrokové sazby na 60 procent. To je v současné době nejvyšší úrokovou sazbu na světě a je doufal, že, aby zastavil pád a zmírnit obavy z možné raketovým tempem inflace. Centrální banka slibuje, že nebude nižší sazby až do prosince.

Co se týče měnového fondu, mezinárodní agentury řekl, že je ochoten jít s Argentinská vláda žádost. Tam bylo zpoždění, protože současné globální podmínky na trhu. To většinou vychází z dílčích zvyšuje, že Federální Rezervní systém USA byl vyvalit.

Bloomberg Trhů a Financí

Argentina je jen jedna z obětí změn na trhu. Další země, jako Turecko a Indonésie trpí stejnou věc, ale ne do té míry, že Argentina má.

V prohlášení, Eswar Prasad, Cornell University ekonom řekl

Mnohé z těchto zemí si vypůjčil dost na mezinárodních trzích a zejména udělal hodně z této půjčky v dolarech, když dolarové půjčky byly levné. Nyní, kuřata se vrací domů na hřad, když úrokové sazby v USA stoupají, a to je uvedení tlak na rozvíjejících se trzích po celém světě.

Argentinská Ekonomika Na Lanech

MMF se dívá do úpravy Argentinského hospodářského plánu tak, že bude lépe izolovat od otřesů na globálním trhu. Nicméně, odborníci se shodují, že není jasné, zda hospodářského plánu by mělo stačit, aby opravit škody udělat, aby ekonomika.

MMF neoblíbenost v Argentině nepomůže. Mnozí Argentinci pocit, že ekonomického kolapsu země před dvěma desetiletími bylo kvůli MMF vměšování. Nicméně, ředitel MMF Christine Lagardeová doufá, že pro pozitivnější konec.

Nejnovější články: