Aussie změní makléřského na méně jestřábí prohlášení RBA

Nečekaného výsledku BRITSKÝCH voleb, které vyústily v zablokovaném parlamentu, a dominance členů EU po velké BRITÁNII na Brexit problém si vybralo daň na Libru na počátku června.

Na zvýšení imunity Australský dolar k Čínské zpomalení rizika také umožnila Aussie, aby posílila vůči Libře.

Nicméně, v posledních několika obchodních seancí, GBP/AUD pár získal téměř 200 pipů na obchod, na 1.6980 úrovně. Očekáváme, že trend bude pokračovat v nadcházejících dnech z důvodů uvedených níže.

Minulý týden Mark Carney – Bank of England guvernér uvedl, že zvýšení sazeb by mohlo být nutné, aby obsahovat inflační tlak. Carney vydal komentář na ECB fóru o centrálním bankovnictví v Sintra, Portugalsko. V nedávné minulosti, centrální bankéři z několika vyspělých ekonomikách se otočil jestřábí. To znamená, ekonomové se domnívají, že s cílem udržet Libru od pádu dále, Carney nemá jinou možnost, než zvýšit úrokové sazby.

Bloomberg TV Trhů a Financí

Na druhou stranu, Reserve Bank of Australia ponechala úrokové sazby stabilní na 1,5% v zasedání měnové politiky prováděných v úterý. RBA také vydal více či méně neutrální politické prohlášení. Trhy čekaly jestřábí prohlášení RBA.

V komentáři k prohlášení o politice, Mark McCormick, analytik TD Securities v Torontu, řekl, že Australský dolar by zase slabý na RBA váhání na zvýšení sazeb. Stanovisko je v souladu s analytici v Morgan Stanley a Nomura , kteří očekávají, že všechny hlavní banky se obrátit jestřábí, s RBA a Bank of New Zealand, jak výjimkou. Proto, s ohledem na protichůdné výroky BoE a RBA, očekáváme, že GBP/AUD pár rally dále.

Cena graf ukazuje konsolidace na 1.6940. Navíc, GBP/AUD dvojice se také pohybuje ve vzestupném trendu. Momentum indikátor se pohybuje nad čtení 100. Můžeme tedy očekávat, že rostoucí trend i nadále pokračovat.

GBP/AUD Dvojice: 6. července 2017

Na měnovém trhu, chceme otevřít dlouhou pozici v blízkosti 1.6960, s příkazem stop loss níže 1.6900. Těšíme se na úrovni 1.7230 rezervovat zisk. Podobně, v binárním trhu, plánujeme nákup call opce platí po dobu jednoho týdne. Rádi bychom vstoupit do smlouvy s binární broker když měna cross obchody poblíž 1.6960 na OTC trhu.

Nejnovější články: