GameStop beats 1q zisk odhady, změní býčí

Video hra maloobchodník GameStop Corp. (GME) oznámil lepší než očekávaný zisk za první čtvrtletí fiskálního roku 2016. Příjmy setkal s odhady analytiků. Nicméně, vzhledem k slabé druhé čtvrtletí výhled, akcie GameStop klesl 3.94%, aby uzavřel na $28.80 v pátek. Výdělky zpráva, na druhé straně, odráží některé zásadní pozitiva o společnosti. Když se trh začne přemýšlet o zisk zprávy v detailu, jak je vysvětleno níže, tam je vysoká pravděpodobnost, že nárůst ceny akcií.

Dallas, Texas-založená společnost vykázala pokles tržeb na $1.971$, z $2,06 miliardy ve stejném období loňského roku. První čtvrtletí tržby byly v souladu s odhadem analytiků.

GameStop působí ve dvou hlavních kategoriích – video herní software, a pre-vlastnil a hodnota hry. Tyto dvě kategorie, které přispívají 58% z celkových příjmů společnosti, i nadále čelit poklesu prodeje. Z pohledu analytiků, znepokojující případ je 6.2% pokles ve stejném obchodě tržby v prvním čtvrtletí. Navzdory tomu, prodejce spotřební elektroniky se podařilo po zisku, který přesáhl odhady analytiků.

Během prvního čtvrtletí společnost zaznamenala GAAP zisk $65.8 milionů nebo $0.63 na akcii, v porovnání s $73,8 milionů nebo $0.68 na akcii před rokem podobné období. Non-GAAP zisk za první čtvrtletí klesl na $68.4 milionů nebo $0.66 na akcii z $73,8 milionů nebo $0.68 na akcii ve stejném období fiskálního roku 2015. Non-GAAP zisk pohodlně šel kolem analytiků odhad z $0.61 na akcii.

Tím, že pomalu přechod na mobilní a digitální obsah, podnikání, společnost se přizpůsobuje nové době trend. To je zřejmé ze skutečnosti, že v minulém roce, společnost uzavřela 125 video herní obchody, ale otevřel 523 obchody v technologickém segmentu. Růst technologie segmentu téměř kompenzuje pokles tržeb z hlavní oblasti podnikání.

IGN

Digitální příjmy se zvýšily o 16,6% na $259 milionů. Podobně příjmy z prodeje mobilních telefonů a spotřební elektroniky vzrostl o 41%. Díky akvizici ThinkGeek, prodej sběratelských vzrostl o 250% v prvním čtvrtletí. Digitální obsah v současné době přispívá 17% z celkových příjmů společnosti, zatímco mobilní a spotřební elektroniky přispívají 10% celkových příjmů.

Společnost předpokládá, 4%, k 7% poklesu ve druhém čtvrtletí stejné prodeje obchodu s příjmy v rozmezí od $0.23 $0,30 na jednu akcii. Nicméně, GameStop zopakovala, že fiskální rok 2016 zisk outlook rozmezí $3.90 $4.05 na akcii. S podílem cenu kolem 28 dolarů, vpřed PE poměr vychází na cca 7. Společnost také nabízí atraktivní dividendový výnos 5%. Tak, to je docela jasné, že akcie jsou nyní k dispozici za výhodnou. Takže, můžeme očekávat, že cena akcií zůstat rozsah vázán s býčí zaujatost v průběhu druhého čtvrtletí.

Graf naznačuje silnou podporu pro akcie na 28 úrovní. Ve skutečnosti, minulý pátek, akcie selhal ve své snaze rozbít podporu. Technicky vzato crossover MACD je hlavní řádek výše signální linie také ukazuje rostoucí bullishness v mošny.

GameStop Cena Akcie 30. Května 2016

Tak, to je moudré, aby si zakoupit one touch opce smlouvy s datem vypršení platnosti v posledním týdnu června. Realizační cenou $33 nebo nižší, řekl bych, že podle tohoto scénáře.

Nejnovější články: