Prognóza Světové Banky Naznačuje Globální Ekonomiky Bude Bojovat V Roce 2020

Světová Banka vydala svou předpověď pro rok 2020, a to není dobrá zpráva.

Zpráva ukázala, že do roku 2019 byl poznamenán slabou výkonnost globální ekonomiky. Pokud jste čekali lepší prognóza pro rok 2020, budete pravděpodobně zklamáni.

Podle prognózy, bude růst jen mírně lepší než to, co jsme zažili minulý rok, jak trhy po celém světě se očekává, že i nadále zůstane pomalý.

Odborníci předpovídají, že globální ekonomický růst bude zavěšen na 2,5 procenta.

To je ve srovnání do roku 2019 je 2,4 procenta. To malé procento růstu je proto, že v rozvíjejících se a rozvojových zemí zažívá trochu oživení svých ekonomik.

Nicméně, Světová Banka poukazuje na to, že to jsou optimistické předpovědi. Se dostat, že mírný nárůst v růstu, tam musí být některé velmi dobré vývoj ve světě rozvíjejících se ekonomik. Několik zemí, třeba se odrazit zpátky z hospodářské výprask zažili v loňském roce. To by také mohlo dopadat být výzvou, jak rozvojové země procházejí vlastním chaosu.

Pro jednoho, indická ekonomika dostala výprask v roce 2019 a jak se věci jeví, může to být ještě horší, v roce 2020. Brazílie je v podobné situaci, zatímco Mexiko a Turecko neměl žádné zkušenosti růst za celý loňský rok. Írán měl také těžké 2019 a analytiků očekává, že se věci otočit kolem tohoto roku.

Nicméně, s rostoucí politické napětí v regionu, může to nestane. Protože zpráva byla napsána před nedávných událostí, to nemohl předvídat současného napětí mezi Íránem a USA

Obchodní Napětí A Globální Dluh

Výzvou pro většinu zemí po celém světě, je, aby se jejich ekonomiky jdou správným směrem. Nicméně, s hrozbou války a obchodní napětí stupňuje, vlády mají jiné klíčové problémy, se kterými se na rozdíl od ekonomiky.

Hlavní problém s násilím na Blízkém Východě je, že ceny ropy by mohly nárůst. Výsledkem toho bude hit pro globální ekonomiku, jak různé věci se stávají dražší. To není jediná věc, která je znepokojující. Obchodní válka mezi USA a Čínou by mohla propuknout znovu.

I když obě strany udělali počáteční jednat, může to vidět rychlý zvrat v závislosti na náladě obou vůdců. Dalším problémem Světové Banky je akumulace dluhu v rozvojových zemích. Banka si myslí, že je stále v moc rychle sazbu pro země, k moci splácet řádně.

Nejnovější články: