Apple Čelí výši 14,5 miliardy eur Daň Po EU Rozhodnutí Komise

Evropská Komise, rozhodl, že Apple musí zaplatit zpět až do výše 13 miliard dolarů (14,5 miliardy) , aby Irská vláda v nezaplacených daní poté, co komise zjistila, že daňové výhody je rozšířena na společnosti, byly nezákonné.

Komisařka Margrethe Vestager je zdůrazněno v rozhodnutí, že členské státy nemohou poskytnout zvláštní daňový režim vybraných společností, pokud to nebylo legální v rámci Evropské Unie (EU) zákony. Řekla, že Komise provedla šetření, které ukázalo, že daňové výhody poskytnuté Apple nebyl legální, protože umožnil společnosti platit daně, které byly výrazně méně, že to zaplaceno od jiné firmy.

Komise uvedla, že ve skutečnosti byla společnost platí korporátní daň ve výši 1% ze zisků v Evropě v roce 2003 a 0.005% v roce 2014. Na standardní sazba korporátní daně v Irsku činí 12,5 procenta.

CBS News

Vestager poukázal na to, že sazby daně zaplacené Apple byli daleko od ekonomické reality, a činil státní podpory. Apple reagoval tím, že varování, že rozhodnutí by bylo škodlivé pro Irsko a řekl, že bude apelovat.

V prohlášení, uvedl, že Apple,

Evropská Komise zahájila úsilí přepsat historii společnosti Apple v Evropě, ignorovat Irska daňové zákony a převrací mezinárodní daňový systém v procesu, bude To mít hluboký a škodlivý účinek na investice a vytváření pracovních míst v Evropě. Apple se řídí předpisy a platí všechny daně, které dlužíme všude, kde působíme. Budeme apelovat a jsme přesvědčeni, že rozhodnutí bude zrušen

Společnost prohlásila, že sleduje všechny daňové předpisy. Irská vláda také reagovala podobně, s tím, že by odvolání proti rozhodnutí. Ministr Financí Irska Michael Noonan byl také nespokojený s rozhodnutím Komise a uvedl, že bude proti rozhodnutí v zájmu ochrany integrity země, daňová soustava a úkolem Komise je zásah.

Podle zpráv, kolem 90 procent z Apple zahraniční zisky jsou prostřednictvím své Irské dceřiné společnosti a 187 miliard dolarů, které má v Irsku je největší zahraniční peněžní hospodářství podle nějaké Americké nadnárodní. Není to poprvé, co Komise požaduje, aby společnosti platili daně. Komise měla také nařídil Nizozemsku, aby shromáždit 30 milionů eur od Starbucks a Lucembursko, aby sbírat podobné množství z Fiat. Této poslední otázce je 40 krát větší, než kterýkoli z předchozí částky a je nový rekord v pořádku.

Ministerstvo Financí kritizoval rozhodnutí, volat to nespravedlivé. To už dříve varoval, že Evropská Komise se rychle stává nadnárodní finanční úřad, který by mohl poškodit daňových dohod mezi zeměmi.

Zajímavý důsledek tohoto rozhodnutí je, že Británie by mohla přilákat Apple, a mnoho dalších vzhledem k 'Brexit'. Spokeperson na downing street prohlásil, 'Británie je otevřená pro podnikání. Tohle by britská vláda v rozporu se zbytkem Evropy, kteří již dříve varoval, řezání korporační daně na podporu Británie růst.

Nejnovější články: