Čínský Finanční Sektor Otevře Dveře Do Více Zahraničních Investorů

Čína byla vždy váhají, aby se sama otevřela zahraniční investice s přísné kontroly, uložené vládou. To se zdá být měnící se, jak Čína je nyní otevírá zahraničním investorům. Nicméně, Peking slibuje, že to bude trvat opatření, aby se vypořádat s rostoucí rizika a problémy, které by mohly ovlivnit finanční odvětví.

Hlavní funkce, které má mnoho investoři věnovat pozornost, je, že nyní zahraniční investoři mohou získat podíl s nebo kontroly finančních subjektů, které zahrnují obchodní věřitelé, manažeři penzijních fondů a měny makléři. Je to součást Číny slib otevřít a přivítat více zahraničních investorů do finančního sektoru.

Vzhledem k jeho velké velikosti, Čínský trh je atraktivní cíl. I jednociferné podíly na trhu mohou často vést k velkému zisku. Problém pro zahraniční firmy je schopen se orientovat na trhu s ohledem na přísné regulační systémy a přítomnost státem podporovaný soutěže.

Kromě formální otevření, které bylo oznámeno, existují další opatření, které umožní lepší účast zahraničních subjektů na Čínský trh. Jeden, zahraniční úvěrové hodnocení společnosti mají nyní pravomoc sazby dluhopisů, které jsou uvedeny na burze a inter-bankovním trhu. Navíc, zahraniční instituce nyní mohou podílet na mezibankovním trhu dluhopisů jako hlavní upisovatelé.

Dále, Čína bude sešrotování zahraniční vlastnictví limitů v roce 2020 pro cenné papíry firem, životní pojišťovny, fondu podniky, a futures firmy. Navíc, zahraniční pojišťovny mohou nyní mít více než čtvrtinový podíl v Čínské pojišťovací společnosti pro správu aktiv. A konečně, je třeba mít více než 30 let zkušeností je upuštěno u zahraniční pojišťovny.

Uvolněné Zákony Pro Zahraniční Investory

To jsou jen některé z úvodních kroků, které Čína podniká, aby se přivítat zahraniční investory. Vláda slíbila, aby se věci jednodušší jít dopředu. Teď, cizinci ovládají 1,6 procenta národa bankovních aktiv a 5,8 procent pojistného trhu. Nicméně, to se brzy změní, když zahraniční banky a investoři, jako je UBS Group AG, JPMorgan Chase & Co., a Nomura Holdings Inc. dostali svolení zvýšit své sázky.

Čína je krok k otevření je hlavně proto, že pomalý ekonomický růst. Podle posledních údajů, Čínské ekonomiky zpomalil na 6,2 procenta růstu ve druhém čtvrtletí tohoto roku. To je nejnižší byla od roku 1992

Čínská vláda doufá, že tato nová opatření by měla pomoci při vytváření nové ovladače růstu. Kromě těchto opatření, Peking se očekává, že k uvolnění některé nové dlouhodobé a krátkodobé opatření, dostat se na Čínskou ekonomiku zpátky na trať.

Nejnovější články: