US Fed Oznamuje Mimořádné snížení Sazeb, Hong Kong Následuje Oblek

Měnový úřad Hong Kong následoval kroky amerického Federálního Rezervního systému a sekl základní zápůjční sazby o 50 bazických bodů, dnes. Zejména v úterý, americký Federální Rezervní systém oznámil, mimořádné snížení úrokových sazeb, aby negovat negativní dopad koronavirus ohniska na americkou ekonomiku.

Americký Fed odůvodněno jeho mimořádné snížení sazeb s následující prohlášení:

"Koronavirus představuje vyvíjející rizika pro ekonomickou aktivitu. Ve světle těchto rizik a na podporu dosažení maximální zaměstnanosti a cenové stability cíle, Federální Výbor pro volný Trh rozhodl dnes k nižší cílové rozpětí pro sazbu federálních fondů o 1/2 procentního bodu."

Úroková sazba řez je nejhlubší od pádu Lehman Brothers v roce 2008, což vyvolalo po celém světě finanční krize.

Po oznámení, 10-ti letého státní Pokladny výnos hit 1.09%, zatímco AMERICKÉ akcie viděl další kolo těžké práci. Fed funds futures jsou nyní signalizace přes 1% snížení sazeb pro tento rok, včetně dalších 25 bazických bodů benchmark sazeb v první polovině roku 2020.

Americký Fed také uvedl, že je "pozorně sledujeme vývoj a jejich dopad na ekonomický výhled a bude používat jeho nástroje a chovat se jako vhodné na podporu ekonomiky."

Zejména, snížení sazeb bylo oznámeno hodin po Fedu Jerome Powell a financí hlavy z G7 národů prohlásil, že by "použít všech vhodných politických nástrojů k dosažení silného, udržitelného růstu a zajištění proti protiinflační rizika."

Rozhodnutí snížit úrokové sazby na rozmezí od 1% na 1,25% bylo jednohlasné. Fed rovněž uvedl, že "základy AMERICKÉ ekonomiky zůstávají silné."

Snížení sazeb také signály ostrá změna postoje Powell a jeho tým. Dříve, oni měli počasí žádná změna v referenční sazby v roce 2020. V loňském roce, referenční úrokové sazby byly vysly třikrát do rozmezí 1,50% na 1,75%.

Zejména, o týden dříve, Fed Místopředseda Richard Clarida se zmínil, že si mysleli, že to bylo příliš brzy, aby přijaly opatření proti viru. Clarida, nicméně poukázal na to, že měnová politika byla již volné a základy ekonomiky zůstávají silné, s nezaměstnaností, pohybuje se kolem 50-leté minimum. Zejména NÁS jsou zákonodárci vypracování $7.50 miliard virus odpověď účet, ale může trvat týdny pro schválení Kongresem.

Goldman Sachs se domnívá, že Fed by v konečném důsledku snížit úrokové sazby celkem o 100 bazických bodů v první polovině roku 2020 ve světové ekonomice se zmenšuje.

Dnes ráno, Hong Kong Peněžní Autorita, de facto centrální banky, následovaly oznámením o 50 bazických bodů snížení sazeb na 1,5%. Snížení sazeb bude mít bezprostřední vliv jak na prohlášení vydané HKMA.

V loňském roce, HKMA má implementovány tři sazeb v celkové výši 75 bazických bodů, po devíti po sobě jdoucích sazeb v celkové výši 225 bazických bodů mezi roky 2015 a 2018.

V prohlášení doprovázející sazeb, HKMA řekl: "Fed se rozhodl, že se inter-zasedání snížení sazeb o půl procentního bodu a zdůrazňují, že by použití měnové politiky na podporu ekonomiky."

HKMA generální ředitel Eddie Yue Wai-man řekl, že "vypuknutí vytvořil mnoho nejistoty na finančních trzích. Trhy budou i nadále volatilní a investoři potřebují, aby se zvuk opatření k řízení rizik."

Minulý týden, Hong Kong vláda válí záznam HK$139 $ ($17.80 miliard eur) rozpočtový deficit pomoci oživit ekonomiku. Kromě US-Čína obchodní války a protivládní demonstrace, koronavirus vypuknutí značně ovlivněn příjezdy turistů a maloobchodní prodeje v Hong Kongu. Tak daleko, virus má vliv 100 lidí a dva přišli o život.

Nejnovější články: