GFCI Roste, Ukazuje Vzestup Asijských Trzích

Vychází dvakrát ročně od roku 2007, Globální Index Finančních Center (GFCI), seznamy nejlepších finančních center světa, což je skvělý indikátor ekonomického hnutí po celém světě. GFCI první začala v roce 2007 a od té doby se uvolní jeho seznamu dvakrát za rok.

GFCI je výsledkem spolupráce mezi Z/Yen, think tank se sídlem v Londýně, a China Development Institute, Čínský think tank zaměřený na veřejné politiky. Index původně začínal se čtyřmi finančních center a má nyní dosáhla 100 uvedených středisek.

Fenomenální Růst

Seznam začal s čtyř předních finančních centrech v roce 2007. To zahrnovalo Paříži, Londýně, New Yorku a Frankfurtu. Tito čtyři jsou stále v blízkosti vrcholu, se v Londýně a New Yorku bojují o první místo. Pro rok 2018 seznamy, New York byl vítěz i když to může být hlavně vinu na Londýn čelí hrozbě Brexit.

Nicméně, obecný pohyb na GFCI je také orientační světa sklon směrem k Asii k růstu. V seznamu, Hong Kong je jen tři body za sebou v Londýně, zatímco v Šanghaji porazil v Tokiu, aby se na páté místo. Další pohyb je v Pekingu, který vstupuje do top deset. Odborníci jsou již v očekávání, že jednoho dne brzy, Asijská finanční centra bude brát první místo.

V prohlášení, Michael Mainelli, Z/Yen Skupiny XX výkonný předseda řekl

Až 60% index se pohybuje od Západních centrech Asijských středisek v deset let, to je čas na reflexi. Některé směny byly geopolitické, a to od rostoucí ekonomický význam Číny, globální konflikty, sankce, obchodní toky, finanční krize, a demografie. Jiné posuny byly záměrné a úmyslné politiky zaměřené na zvýšení atraktivity konkrétních finančních centrech pro přemístění a vnitřní investice.

Asijských Městech Mají Velký Potenciál

Není to jen v top pozicích, které Asijských měst dělají vlny. Například, menších Čínských městech, jako je Hangzhou jsou nyní součástí seznamu. Nicméně, stát se součástí seznamu je jen první krok pro ně, protože oni potřebují, aby se více kroků, aby urychlily jejich vývoj.

Jedním z klíčů pro to, aby se stalo je pro tyto menší města začít získávání vysoce vzdělaných odborníků, který bude základem pro budoucí rozvoj. Rozvíjení správné praxe při přijímání a navrhování městských čtvrtí, které přitahují lidi, které potřebují, jsou jen dva návrhy na podporu jejich růstu na seznamu.

Další část, která GFCI zpráva zdůrazňuje, je různé faktory, které ovlivňují vývoj. Jedním z nich je, jak Brexit ovlivňuje postavení Londýna jako finančního centra. Budeme si muset počkat a uvidíme, jak city of London reaguje jednou Brexit se koná

Nejnovější články: