RBA By nakonec zvýší Úrokové Sazby Několikrát

The Reserve Bank of Australia (RBA) by mohl skončit zvyšování úrokových sazeb osm krát v průběhu příštích dvou let na základě připomínek bývalý člen představenstva John Edwards. Tento odhad byl proveden na základě Edward je studium dostupné ekonomické údaje a trendy plus prognózy centrální banky.

Psaní v on-line zveřejnění Lowy Institutu pro Mezinárodní Politiku, kde je non-resident, kolega, Edwards uvedl, že RBA už může být vyhodnocení programu na zavedení zvýšení úrokových sazeb, protože inflace je předpokládané k dosažení cílové úrovně brzy a hospodářský růst se očekává, že hit 3 procenta.

Při pohledu na současnou hospodářskou výkonnost a RBA prognózy, Edwards očekává, že úrokové sazby dosáhne minimálně 3,5 procenta do konce roku 2019. Má uvedeny různé faktory, včetně trvalého zlepšení ekonomických parametrů růstu a inflace jako důvody pro RBA při pohledu na to hodnotit jako udržitelný.

Za předpokladu, že cíl hotovosti sazba je stanovena na 3,5 procenta a RBA je chce začít jeho dotažení agendy v roce 2018 k dosažení jeho cílové hodnoty v průběhu dvou let, Edwards předpověděl, že tam bude čtyři čtvrtletí-bodu zvyšuje každý rok. RBA ponechala úrokové sazby na 1,5 procenta od srpna 2016.

V prohlášení řekl Edwards

Zdá se mi, že něco jako osm čtvrt procentního bodu tightenings nad 2018 a 2019 jsou zřetelně je to možné, pokud RBA ekonomické prognózy potvrdí. Je možné, že zpřísňování by se mohlo začít dříve, nebo není-li zpřísnění sám, alespoň signalizaci, která by měla předcházet. Můžeme být svědky, trochu to teď.

Tradičně RBA neznamená, předem oznámení, pokud jde o jeho politické plány a rád drží trhy v nejistotě.

Edwards zdůraznil, že v případě zadlužení domácností i nadále stoupat; pak větší bude vliv úrokového opatření na výdaje domácností. Jako výsledek, on řekl, že je pravděpodobné, že pokud úroková sazba vzroste, domácí spotřebitelské výdaje v zemi, může trvat hit. On však třeba poznamenat, že zatímco velikost dluhu jako celku se zvýšil v ekonomice, snižující se úrokové sazby snížily úrokové zátěže.

Edwards byl také citoval několik faktorů, které by mohly způsobit úrokové sazby túry být skromnější. Tyto faktory jsou: pokračující slabé výdaje domácností, špatné regeneraci non-důlní podnikání, na investice, posílení Australského dolaru a špatné růst zaměstnanosti.

Nejnovější články: