Čínské FX Nákup Omezení Může Pouze Zpomalit Odliv Kapitálu

Čína je juanů byl s hit v části vzhledem k rostoucí pocit optimismu ohledně oživení v AMERICKÉ ekonomice, což způsobuje, že Čínská vláda k vydání nového devizových omezení. Jüanu klesl vůči dolaru o více než 6 procent v roce 2016 a více než tři-leté období byl pokles o 13 procent.

Podle nových předpisů, 50.000 dolarů devizových roční kvóty stanovené vládou mohou být použity pouze pro osobní použití. Je to pokus blokovat dřívější praxe, kde rodiny nebo přítele, spojily své kvóty dohromady, podle potřeby pro nákup.

Zakoupené devizové nelze použít pro investiční účely v zahraničí, jako je nákup nemovitostí, pojistné produkty nebo cenných papírů. Tato kvóta bude uplatňována vůči transakce běžného účtu sám, jako je nákup zboží nebo služby.

Bloomberg

Každý nákup požadavek, teď vyžaduje použití má být podána, který poskytuje důvod pro nákup. V případě odchylky od stanoveného účelu, samostatnou žádost musí být podána v opačném případě jednotlivce může být uveden na seznamu. Podle Jsme Lei, Čína a Asie Ekonom Commonwealth Bank, toto pravidlo je zaměřen na blokování lidé z převodu jejich juanů úspor na AMERICKÉ dolary.

Ty nedaří dodržovat nové nařízení by mohlo hrozit zrušení svých kvót až do tří let, velké pokuty, kreditní skóre negativní dopad, a dokonce i obvinění z trestného činu. Lei je přesvědčen, že ačkoli tyto sankce mohou být obtížné realizovat, mohly by odradit zneužití do určité míry.

Nové předpisy mají také zvýšené bank odpovědnosti. Všechny banky jsou nyní povinni hlásit každodenní transakce v hodnotě nad 10 000 dolarů a to buď v hotovosti nebo přeshraniční transakce, transakce nad CNY 200 000 křížové měnové transakce domácí transakce v hodnotě nad CNY 500,000 a domácí transakce v hodnotě 100 000 dolarů a výše.

Zvýšené podávání zpráv se očekává, že k tomu, aby regulační orgány, aby lépe posoudit měny toků a zlepšit monitorování transakcí, s cílem odradit praxi výpůjčky kvót nebo uhrazení peněz nelegálně z Číny.

Podle Li, omezení by mohlo mít krátkodobý dopad na kapitálové toky. Ten odhaduje, že téměř 50 miliard dolarů z Číny rezervy by mohly být uloženy v letošním roce, což se rovná 12 procent z celkového odlivu kapitálu zaznamenaného v roce 2016. Ale v celku, omezení nejsou očekává, že zcela zastavit odliv. V prohlášení řekl Li,

Čína je bojovat proti odlivu kapitálu nebude snadné. Dopad je nepravděpodobné, že bude trvat vzhledem k silné strukturální poptávce Čínských lidí diverzifikovat svá aktiva

Nejnovější články: