Otevřít Bankovní Přesto, Že Na Scénu V Očekávané Fintech Boom

Jeden rok, co Evropští zákonodárci rozhodli otevřít bankovní trhy. To bylo provedeno tím, že nutí banky, aby sdílet údaje o účtu s jejich konkurenty, tak dlouho, jak své zákazníky dohodli s proces sdílení. Zaměření za této změny bylo podnítit hospodářskou soutěž a vytvořit změnu na trhu. Nicméně, po 12 měsíční období, změny, které nemají za následek Fintech boom.

Pravidla pro open pečení byly stanoveny v Platebních Službách 2 (PSD2), která byla vydána 13. ledna 2018. Bankovnictví, zejména v BRITÁNII a vypadá pořád stejně. Stejné čtyři banky, které dominují na trhu stále drží stejný podíl na trhu. Barclays Plc HSBC Holdings Plc, Lloyds Banking Group Plc, Royal Bank of Scotland Group Plc jsou stále drží své pozice s pouze čtyři nové bankovní licence vydané v roce 2018.

V prohlášení, Anna Boden, CEO a zakladatel Starling Banky, řekl,

BRITÁNIE stále neviděl hokejkou růstu rušivé nových hráčů, všichni předpovídají. Každý očekával, PSD2, aby se stalo, a všechny tyto společnosti budou bojovat s navzájem poskytovat služby zákazníkům.

Kromě dominance hlavního bankovnictví, platby infrastruktura je stále řízen top jmen v oboru: MasterCard a Visa. Obě společnosti mají skutečně přijata opatření s cílem zvýšit jejich podíl na trhu tím, že sbírají fintech firmám rozšířit jejich infrastruktury. Poslední nákup byl proveden Vízum, když získala Earthport Plc za £198 milionů.

Při Pohledu Do Budoucnosti

Nicméně, dokonce s žádné viditelné výsledky v posledních 12 měsících, několik z největších hráčů v bankovním sektoru zůstávají přesvědčeni, že zákon bude měnit věci kolem sebe nakonec.

Nedávný průzkum pokrývající 50 vedení v Británii, ukázal, že většina z nich si myslí, že tech gigantů, jako je Amazon by měl být schopen používat PSD2 začít své vlastní bankovní služby během příštích pěti let. Průzkum také odhalil, že až 82 procent manažerů si myslí, že jejich banky jsou pozadu nové mobilní bankovnictví konkurenty jako Špaček Banky, Revolut a Monzo.

Později v tomto roce, Evropských regulačních orgánů se sejdou, aby dokončit technické normy, které jsou potřebné k tomu, PSD2 do více konkrétní reality. Jedná se většinou o tom, jak by banky měly mít možnost propojit své tech platformy na lidi venku. Mnohé banky nebyly příliš zájem na poskytování přístupu k jednotlivci mimo své bankovní sítě, ale udělal to tak, protože předpisy. Nicméně, oni se zdají být ve shodě, že pokud věci jsou implementovány správně, otevřít bankovní revoluci na bankovním trhu – i když to může mnohem více času, než se původně očekávalo.

Nejnovější články: