Deutsche Bank Razii Přes Praní Špinavých Peněz Obvinění

Globální bankovní průmysl získal mnoho flak v posledních letech pro jejich nedostatek zájmu při prosazování a následující anti-praní špinavých peněz (AML) zákony. Poslední banka, která utrpěla kvůli praní špinavých peněz tvrzení je populární Německo banka – Deutsche Bank.

Deutsche Bank razii tolik 170 němečtí úředníci kvůli obvinění z praní špinavých peněz. Vyplývající z úniku z Panama Papíry v roce 2016, úřady vyšetřují banku. Nedávné razii měli co do činění s aktivitami banky v letech 2013 až 2018.

Šetření se zaměřuje na dva hlavní podezřelí, kteří jsou ve věku 54 a 50, resp. Zprávy naznačují, že jeden z těchto podezřelých je součástí banky proti finanční trestné činnosti kanceláře. Šetření se zaměřuje především na Deutsche Bank pobočky v Britské Panenské Ostrovy. Bylo zjištěno, že tato větev zpracované ekvivalent zhruba 354 milionů eur v roce 2016.

DW anglický

Tento nájezd a na probíhající vyšetřování jsou dvě další bolesti hlavy pro Deutsche Bank je senior vůdce, a to nový generální ŘEDITEL Christian Šití a předseda Paul Achleitner. Banka již čelí výraznému poklesu cen akcií v tomto roce, a teď další tři procenta ztratil tento týden. Navíc, pojištění pro banky junior dluhu zvýšil ve světle těchto věcech a nyní stojí 384 bazických bodů, nejvyšší bylo ve dvou letech.

Analytici si myslí, že toto vyšetřování a raid bude mrzák banka po mnoho měsíců jako Deutsche Bank má nyní funguje vystřihnout, jak se snaží zotavit z obou PR hit a právní důsledky. Banka může také čelit krizi vedení, jakmile akcionáři hledat někoho, kdo může procházet banka přes zrádné vody lépe než předseda Achleitner, který má zejména byla pomalá reakce na krize.

Deutsche Bank Zaplatil 18 Miliard Dolarů V Pokutách

Deutsche Bank má problémy začaly v roce 2016, kdy Panama Papíry únik ukázal, že to bylo spojeno s Kyperskou věřitele jménem v novinách. Banka rychle snížit vazby, ale škoda byla napáchána a vyšetřování začalo. Z šetření vyplynulo, že banky pomohla set-up off-shore účty pro klienty a je výchozím bodem pro hlubší šetření.

Deutsche Bank již čelí řadě nezdarů v posledních deseti letech a tento raid má jen zhoršilo pro německé banky. Banka byla placení pokut od roku 2008 pro své angažovanosti v různých finančních skandálech s 18 miliard dolarů vyplacené celkem.

Nejnovější články: