Čína je Odstranění QFII A RQFII Čepice Nebude mít Dopad FX Trhu

Zahraniční investoři, kteří chtěli čerpat peníze do Číny byly dříve omezeny kvalifikovaných zahraničních institucionálních investorů (QFII) systému a renminbi kvalifikovaných zahraničních institucionálních investorů (RQFII) programu. Tato dvě omezení se ukázalo být velkou překážkou v podání zahraničních investic do Číny a to je důvod, proč Peking se rozhodl v poslední době k poklesu oba tyto čepice.

I když se zdá být pozitivní krok na povrchu pro zahraniční investice na trhu v Číně, tržní analytici nejsou tak pozitivní, s uvedením, že toto rozhodnutí tím, že Peking nebude dělat velký rozdíl v FX trhu.

Neomezený Přístup

Zrušení kvót pro tyto dva programy se budou dát investorům plný přístup do Číny kapitálového trhu, což je druhý největší trh na světě. Rozhodnutí je spíše symbolické povahy, neboť tržní analytici říkají, že oba akciových a dluhopisových investory již použít alternativní prostředky, které investují v Číně. Ve skutečnosti, mnoho investorů vyhnout QFII a RQFII programy z jiných důvodů, než je kvóta. Oblíbený zahraniční investory je použití stock connect systémy. To jim umožňuje nakupovat a prodávat akcie v obou Šanghaji a Shenzhen bez obav o žádné omezení.

Aktuální QFII program umožňuje zahraničním investorům fondu, aby investovaly do juanů denominovaných akcií, zatímco RQFII program umožňuje offshore juanů koupit akcie, obchodované na pevnině. Získali docela dost. QFII investic v září dosáhly celkové výši 111,3 miliard pro tento rok. Je to jen 37 procent z celkové kvóty ve výši 300 miliard$. RFQII investice je v 693.3 miliard juanů, také výrazně nižší než 1,99 bilionů juanů kvóty.

QFII program byl zahájen v roce 2002 jako způsob, jak splnit Číny podmínkách vstupu do Světové Obchodní Organizace v roce 2001. V roce 2011, RQFII byl také představen. Růst obou programů byl docela pomalý, a to i s high-profil jména jako UBS, Nomura Morgan Stanley a Citi , že součástí seznamu zákazníků. Je to proto, že přísná pravidla, která řídí jejich činnost. Tyto byly postupně uvolněně, ale stále existují problémy s programy, jako je odesílání informací na Čínský daňový úřad před převodem finančních prostředků na moři, i když jsou osvobozeny od placení daní.

Obchodní Válka Účinky

Peking uvolnil řadu omezení v nedávné době jako jeho obchodní válku se Spojenými Státy zahřívá. Obě země zavádějí tarify proti sobě za dva roky.

Peking otevření je ve skutečnosti v Číně, je prospěch, jak analytici říkají, že by to mohlo potenciálně přinést miliardy dolarů za měsíc jako akcie a dluhopisy podporovat velký příliv na Čínský trh.

Nejnovější články: