Japonsko Výrobní Sektor Smluv, Nejvíce za Čtyři Roky

Ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2019, Japonské podniky snížily investice na vybavení a zařízení, zatímco výrobní sektor se snížil maximální od roku 2016. Objemy výroby byly negativně ovlivněny zpožděními v zadávání dodávek a pokles poptávky v únoru. Ministerstvo Financí v pondělí uvedl, že Kapitálové výdaje klesly o 3,5% y-o-y, v prosinci čtvrtletí, převrácení 7.1% nárůst v předchozím období. Hlášené postava byla také větší než 2,5% pokles očekávali analytici.

9% pokles byl zaznamenán v investice výrobců do strojů a zařízení. Non-výrobců, za stejné období vykázala 0,1% pokles v investicích. V posledním čtvrtletí roku 2019, zisky podniků poklesl o 4,6%, po 5,3% pokles v předchozím čtvrtletí. Za stejné období tržby klesly o 6,4% po poklesu o 2,6%.

Mezitím, průzkum IHS Markit uvedla, že Jibun Banka výrobní Nákupních Manažerů; Index klesl na 47.8 v únoru, od 48.8 v lednu. Ohlášené číslo je nejnižší od Května 2016. Negativní vliv COVID-19 byl jasně patrný v čerstvé příjmu objednávek. Japonské zboží výrobce zaznamenal nejprudší tempo poklesu v čerstvé objednávky v osmi letech.

Celkový efekt nižší prodeje a zpoždění ve vstupní dodávky aided další pokles objemu výroby poslední měsíc. Nicméně, výrobci, stále předvídat výroby odskočit na další rok.

Joe Hayes, ekonom IHS Markit, se domníval, že pokles zakázkové krytí není úplně vzhledem k COVID-19 ohniska. To znamená, Japonsko čelí hlubší problém ve výrobním sektoru. Problém se zhoršuje s poklesem prodeje v Číně.

Nejnovější články: