Rubl zůstává býčí na silné Q2 2017 růst HDP

Od začátku srpna, Euro, dolar byl na pokles vůči ruského Rublu. Oživení cen ropy zejména v důsledku omezení produkce dohody a pokles v Saúdské Arábii je export do USA – Rubl posílil.

Na EUR/RUB pár se stěhoval z nízké 63.40 na vysoké 71.72 v rozpětí dvou měsíců končící srpna. Euro kupující dostal vyčerpaný po silné rally. Kromě toho, testování jaderné bomby tím, že severokorejský režim měl také vyvolal Euro dolar prodat. EUR/RUB dvojice, která se nyní obchoduje na 68.80 úrovně, je prognóza na další pokles vzhledem k podrobnosti uvedeny níže.

V pátek, jak se očekávalo, ve svém politickém zasedání Bank of Ruska snížila svou referenční repo sazbu o 50bps na 8,5%. Týdenní repo sazba byla zkráceny kvůli rychlejší-než - očekávané zpomalení inflace. Regulátory mají naznačil, že další snížení sazeb by pravděpodobně následovat v příštích dvou čtvrtletích.

Inflace v Rusku zvýšil o 3,3% y-o-y, v srpnu 2017, ve srovnání s 3,9% růst v předchozím měsíci a nižší než ekonomů očekáváním 3,7%. Je to nejmenší nárůst inflace od roku 1991. Pomalejší tempo nárůstu nákladů na potraviny a dopravu mělo za následek pokles míry inflace. Pro druhý měsíc v řadě, míra inflace klesla pod centrální banka Ruska je cíl ve výši 4%.

Ruská ekonomika rozšířila o 2,5% y-o-y ve druhém čtvrtletí roku 2017, a to až od 0,5% růst v předchozím čtvrtletí. To byl nejsilnější tempo hospodářské expanze, od 3. Čtvrtletí 2012. Produkce rostla v hornictví, stavebnictví a výrobní odvětví. V první polovině roku 2017, ruská ekonomika rozšířila o 1,5%, ve srovnání s 0,5% poklesu v podobné období roku 2016. Po dvou letech recese, centrální banka nyní

očekává růst HDP o 1,7% na 2,2% v roce 2017. Dříve Banka Ruska předpovídal růst HDP mezi 1,3 a 1,8%. V případě, Euro, dolar, Meera Chandan, analytik JP Morgan je přesvědčen, že politický protivítr bude hrát důležitým faktorem v kurzu, v následujících měsících. Na 1. října, Katalánsko bude hlasovat v referendu o nezávislosti na Španělsku. , Že bude následovat Itálie všeobecných volbách v roce 2018. Takže, jakmile ECB odhaluje jeho zužující plánu, na trhu by se pravděpodobně přesunout své zaměření na politický vývoj. Tak, analytici očekávají, že investoři odpočívat své dlouhé pozice v dobách, vedoucí španělské referendum. Na základě výše uvedených skutečností, očekáváme, že EUR/RUB pár zůstat v sestupný trend.

Technicky vzato, EUR/RUB pár pokračuje v pohybu pod klesající trendovou linii odporu. Kromě toho, dvojice se také pohybuje pod 50-období EMA. Ta nemotornost potvrzuje i indikátor RSI s čtení pod 50. Můžeme tedy očekávat, že sestupný trend pokračovat jako nyní.

EUR/RUB Pár: 18. září 2017

Analýza může být prakticky použita, aby se peníze tím, že jde v krátké EUR/RUB pár poblíž 68.80 na spotovém měnovém trhu. Pokud jsme se rozhodli otevřít krátkou pozici, pak se příkaz stop loss by měl být umístěn nad 69.60. Pokud sestupný trend pokračuje, jak se předpokládalo, tak krátké pozice by být pokryty 66.80.

Zvažujeme také možnost investování do opce platné pro týden. Tak dlouho, jak jeden z našich spolehlivý forex makléři nabídnout takovou smlouvu, jsme se vstoupit do obchodu, když měnový pár změn, ruce na o 68.80.

Nejnovější články: