Saúdská Stock Exchange Chce Podešev Výpis Aramco Akcií

Tadawul, Saúdská Arábie burza jde proti burzy po celém světě pro výhradní právo, aby se seznam toho, co je nabízen jako největší světový počáteční veřejnou nabídku.

Saudi Aramco, oficiálně známá jako Saudi Arabian Oil Company je již na cestě k projít s jeho počáteční veřejnou nabídku (IPO) na rok 2018.

Jako největší světový vývozce ropy, Aramco IPO přitahuje burzách po celém světě, včetně New Yorku, Londýně, Tokiu, Hong Kongu, Torontu, Singapuru.

Khalid Al Hussan, Výkonný ředitel Saúdské burze zůstal optimistický, že Tadawul by být vybrán jako jediný a pouze exchange na seznamu Aramco. Tento krok, podle Al Hussan, bude přilákat více zahraničních institucionálních investorů do země exchange. Saúdskoarabský Korunní Princ Muhammad bin Salman odhaduje, že Saudi Aramco je v hodnotě více než 2 biliony dolarů a hodlá nabídnout kolem 5 procent společnosti na prodej. Toto je část Saúdské Arábie Vize 2030, což je rozsáhlý plán reforem na podporu Saúdské Arábie ekonomiku a získat peníze na investice, které vám pomohou zbavit zemi závislosti na ropě.

Fox Business

Prince Mohammad ukázal, že Aramco IPO je na trati pro rok 2018, ale výpis podrobnosti jsou stále předmětem diskuse, což znamená, že to bude velmi konkurenční pro burzy s pohledem upřeným na prodej. Nicméně Al Hussan uvedl, že Tadawul již začala jejich práci a přípravě na IPO. To jim dává páku, aby přistoupit k další fázi exekuce, jakmile je rozhodnuto.

Tadawul je připravuje na různé scénáře a struktury, které by mohly být prezentovány s jednou Aramco je to oznámení. Al Hussan předpokládá dvě teorie o království je rozhodnutí pro Aramco IPO. Jeden je, že Saúdská Arábie je vzhledem k distribuci prodej jak na domácím trhu a na mezinárodní úrovni; a dva, že je to nátlak na Londýn a New York, aby se usnadnilo jejich výpis pokyny.

UK je finanční regulační subjekt, Financial Conduct Authority (FCA) již přiznal na setkání s Aramco úředníci dopředu hlášených plánuje vody se stanoví svá pravidla pro ropný gigant. To je v reakci na odpor proti konzultace zahájené FCA v červenci tohoto roku k vytvoření samostatné kategorie na akciovém trhu pro společnosti ovládané suverénní země.

New York Stock Exchange má také přiznal, že mluvil s královstvím orgány o pokroku Aramco prodej a zopakoval, že oni nejsou vzdát se na IPO, stejně. IPO Saudi Aramco, se očekává, že zvýší, stejně jako $100 miliard dolarů—číslo, které bude největší v historii, vyrovnání 25 miliard dolarů vznesených Alibaba Group Holding Ltd. v roce 2014.

Nejnovější články: