ACCC Píše Půl Miliardy Dolarů Ztracených v Důsledku Podvodů V roce 2018

Na Australské Konkurence a Spotřebitelské Komise (ACCC) nedávno zveřejnila údaje, které ukazují, že Australané ztratili téměř půl miliardy dolarů v důsledku různých podvodů, které pracoval v roce 2018. Podvody se týkají různých režimů z telefonní a e-mailové podvody dostat-bohatý-rychlá schémata. Zatímco půl miliardy je hodně peněz, ACCC si myslí, že částka je jen špička ledovce.

Je to hlavně proto, ACCC se domnívá, že ne každý, kdo dostane scammed končí hlášení.

Existuje několik vládních agentur, které mohou lidé ohlásit tyto incidenty a zahrnují Australské Kyberkriminality, on-Line Zpravodajské Sítě (ŽALUD) a Australian Taxation Office (ATO).

Zvýšení Podvody

To, co je nejvíce znepokojující je nárůst podvodů. Podle záznamů, tam bylo 44 procent skok v množství prohrál s podvodníky ve srovnání se ztrátami v roce 2017. To je výrazný nárůst, a velmi znepokojující pro Australské úřady.

Jeden z více zákeřné podvody trápí Australanů je ATO podvod. To obvykle zahrnuje lidi dostat robo-hovory hrozí zatčení, pokud nezavolají zpět. Tam jsou také hovory, které obviňují oběti obrovské daňové dluhy. Podvodníci pak říkají, že jediný způsob, jak lidé budou moci zbavit jejich daňové zatížení je koupit tisíce dolarů Apple iTunes poukázky a poslat je vykoupení kódy. Zprávy říkají, že došlo k 900% nárůst v takové podvody.

Další podvod na vzestupu je to, co regulátoři volat "datování a romance" podvod. Tento konkrétní podvod viděla 44 procent zvýšit. V tomto podvod, podvodníci by se podívat kolem on-line datování lokalit pro potenciální oběti a pak je kontaktovat. Oni pak použijte emocionální spojení vyzkoušet a mají jejich oběti, posílat jim dárky a peníze. To není jen Australané. Mezinárodní scamming syndikáty jsou vydělávat miliardy celého světa, od lidí, kteří chtějí on-line vztahy.

Australané Měli Být Více Opatrní

Podvodníci jsou mnohem zručnější ve velitelské Australané a tahání jejich podvody. Oni jsou velmi zkušení v tlačení lidí tlačítka, aby si je udělat, co chtějí. To je důvod, proč ACCC vyslal varovné upozornění, aby se zabránilo Australané před pádem na tyto podvodníky.

V prohlášení, Delia Rickard, náměstek předseda ACCC řekl,

Pokud něco není v pořádku, zavěste telefon nebo stiskněte delete. Pokud osoba, řekl, že oni byli, například, od Telstra nebo ATO, najít telefonní číslo, pro které organizace, on-line nebo v telefonním seznamu, zavolejte jim a dejte jim vědět o hovoru, který jste obdrželi. Budou vám vědět, jestli je to skutečné, nebo podvod.

Nejnovější články: