London Stock Exchange Hlavu, Varuje Před Ztrátami Pracovních Míst V Důsledku Brexit

Xavier Rolet, šéf Londýnské burzy (LSE) vydal vážné varování, uvádějící, že více než 1,00,000 pracovních míst by mohly být ztraceny, pokud Londýně ztrácí zúčtování proces pro transakce v eurech.

Některé Evropské Unie (EU) vůdců, včetně francouzského Prezidenta Françoise Hollanda jsou volání pro procesy přesunout do umístění v rámci Eurozóny, když velká Británie opustí EU.

Rolet řekl, že ztráty by jen dojít v Londýnské finanční čtvrti, ale v celé zemi. V prohlášení, Rolet řekl,

Odhadujeme, konzervativně, že na velmi nejméně 100.000 pracovních míst, v řízení rizik, dodržování předpisů, middle office, back-office podporu funkce — mimochodem nejen v Londýně, nahoru a dolů, a země se podílejí na podpoře tohoto podnikání a jasně by mohl být v ohrožení. Ale hlavní je, že tam jsou velmi, velmi málo finančních centrech po celém světě, které by mohly pojmout takové globální podnikání.

MoneyWeek

Největším problémem, kterým čelí ve velké BRITÁNII s ohledem na jeho odletem z Evropy je zachování přístupu na jednotný trh EU. Je to přístup, který umožňuje, UK-založené podniky nabízejí služby klientům v celé Evropě. Rolet komentáře přicházejí poté, co zprávy ukázaly, že globální banky se sídlem v Londýně se připravují rozsáhlé pohotovostní plány v očekávání, francouzštině nebo němčině center převzetí £440 miliard eur na den ($570 miliard) transakce v eurech. Londýn v současné době zpracovává kolem 39 procent celosvětového obchodování s deriváty

Londýn roli v manipulaci s euro-související transakce je pod kontrolou dříve, stejně. EU soud prohlásil minulý rok, že Evropská Centrální Banka neměla moc nad eurech obchodů. Rolet řekl, že tam bylo velmi málo středisek schopni zvládnout velký objem obchodů, a uvedl, že jediná další možnost na rozdíl od Londýna, byl New York.

Projednání směny, Rolet řekl, že skutečný fyzický pohyb procesů a jejich ekonomické důsledky jsou komplexní. Dodal, že nápad oddělit americkému dolaru na základě transakcí a eur na základě transakcí nebylo ekonomicky proveditelné a také by bylo obtížné, pokud jde o regulační dohled.

Svět je největší clearingového domu LCH, ve kterém LSE má podíl, kliky maximální objem obchodů a zaměstnává kolem 700 lidí. Domy zúčtování hrát důležitou roli tím, že působí jako odkaz na deriváty obchody, poskytuje ochranu proti nebezpečí z prodlení tím, že drží kolaterál z obou stran. Tyto praktiky se stal převládající po finanční krizi roku 2008 byl vyvolán kolaps Lehman Brothers

Nejnovější články: