Indie je NSE Dána 6 měsíců Pozastavení Nad Broker Podvod

Indické finanční watchdog, cenných Papírů a Výměnu Desky z Indie (SEBI) uložila 1,100 crore rupií v pohodě na největší burze v zemi – National Stock Exchange of India (NSE) a je zakázáno NSE od zavedení nové deriváty během 6 měsíců.

SEBI zjistil, že NSE byl zapojen do broker podvod, kde výměnu úmyslně zvýhodnil některé makléři a jim umožnil vydělat spoustu peněz tím, že využívají nelegální obchodování software, který dovolil jim, aby jejich sítí a serverů na stejném místě, kde NSE měl své servery a sítě.

Tento typ podvodu je to, co trh žádá a co-umístění podvod. Výměnu můžete někdy povolit konkrétní makléři uzavřít přístup k jejich servery a sítě, a to výměnou za vyšší poplatek. To dává tyto makléři zvláštní výhodu nad zbytkem konkurence, jako když budete jednat s obchodníky na denní bázi, každý mikro sekunda se počítá při určování množství peněz můžete vydělat nebo ztratit.

Na podvod přišel k pozornosti SEBI po pár informátorů upozornil na skutečnost, že NSE poskytuje preferenční zacházení pro některé makléři. Tato tvrzení byla v letech 2014-2015, kdy NSE spoléhal na serveru, který používá tick-by-tick protokol pro své transakce. Největší rozdíl u tohoto protokolu je, že to tvrdí údaje založené na pořadí operací, které obdrží, spíše než normální server protokol, který je odeslat data na všechny obchodníky najednou.

Makléři, Kteří Těží

Sebi šetření ukázalo, že dva bývalí MD je NSE měl povoleny tři konkrétní makléři, aby prospěch z tohoto nefér výhodu. Makléři, kteří těžil byly pojmenovány jako Way2Wealth cenné Papíry, GKN cenné Papíry a OPG cenné Papíry.

Sebi také rozhodl o zákazu dvou bývalých MD je NSE po dobu 5 let. Chitra Ramkrishna a Ravi Narain byli rovněž poučeni o finanční watchdog vrátit část svých platů, které se jim dostalo během let, kdy nabídli preferenční zacházení pro tyto tři makléři.

NSE má také za úkol dát zpátky nelegální zisky, se během tohoto období 5 let spolu s úroky, která by měla činit 1,100 crore. Tři makléři byly také zakázány na období 5 let.

Nejnovější články: