ECB Draghi – Vážný Propad Se Očekává i Přes Slabší Růst

Prezident Evropské Centrální Banky Mario Draghi řekl ve středu, že banka je měnovou politiku pozice je stále adaptabilní do eurozóny je slabší výhled růstu a že jeho slabost zahraniční poptávky je nepravděpodobné, že být bolestivé.

Během proslovu na ECB Watchers semináři ve Frankfurtu nad mohanem, Draghi řekl, "Jsme nyní svědky více trvalé zhoršování vnější poptávky. Draghi dále dodal, "Ale "měkké náplast," není nutně předzvěstí vážné krize."

Šéf ECB také zmínil, že existují náznaky, že zahraniční poptávka může ovlivnit výdaje prostřednictvím hodnotových řetězců vyrobené v rámci eurozóny. V současné době, nicméně, kapitálové investice, očekávání jsou poměrně pevná jako základy pro oživení v investice jsou na místě, když globální ekonomický růst se zlepšuje.

Draghi řekl, že "všichni ve Všech, aktuální údaje naznačují, že zahraniční poptávka má ještě přelila výrazně do domácí poptávky, ale rizika se zvýšily v posledních měsících a nejistota zůstává vysoká. To je důvod, proč náš střednědobý výhled zůstává, že růst se bude postupně vracet do potenciálu, ale rizika zůstávají spíše na straně zpomalení růstu."

Odkazování na trhu práce, odolnost eurozóny a výsledná výdrž ve mzdové zlepšení, Draghi řekl, že banka "přesvědčen, že trvalé konvergence inflace naším cílem bylo odloženo, spíše než vykolejil, což znamená, že očekáváme, že inflace dosáhnout svého cíle později, než jsme se původně počítalo."

ECB je poslední stimulační balíček opatření je nové iniciativy zahrnující nízké náklady dlouhodobé bank úvěry. Opatření, s názvem TLTRO-III, se snaží udržet výhodné bankovní podmínky a stanovit efektivní banky se sídlem remitencí politiky ECB.

S ohledem na měkčí výhled inflace, je Rada Guvernérů evropské centrální banky se také dohodly na prodloužení jeho datum – na základě konzultace na úrokové sazby, "alespoň do konce roku 2019. Tato rozhodnutí zajistili, že naše orientace měnové politiky zůstává akomodativní tváří v tvář slabší výhled růstu," řekl Draghi.

Banka bude dál reagovat na další inflaci normalizace překážkami tím, že mění jeho rychlost vpřed outlook, aby se přizpůsobila nový inflační výhled, dodal.

Kromě toho, řekl Draghi

"Závazek k našim cílem také znamená bdělost, aby se budoucí rizika a připravenost na ně reagovat by střednědobého výhledu i nadále výrazně zhoršovat. Nejsme dostatek nástrojů k dosažení našeho mandátu."

Nejnovější články: