Nejbohatší Bohatství Fondu Na Světě Překročí 1 Bilion Dolarů Značku

Zatímco globální dluh je i nadále obrovský problém pro země a firmy po celém světě, Norges Bank Investment Management (NBIM) je, že žádné takové problémy. Norské bohatství fondu, který zaznamenal svůj první vklad hotovosti v roce 1996 výrazně vzrostl v průběhu posledních 20 let.

Sovereign wealth fund oznámila na 19. září, že to byla právě překonal 1 bilion dolarů trhu poprvé díky oslabení amerického dolaru a rostoucí akciové trhy po celém světě. Firmy bohatství je ekvivalentní k Mexiku hrubého domácího produktu a přesto zaměstnává méně než 60 zaměstnanců po celém světě. Firma v současné době má pobočky v Oslu, Londýně, Singapuru, New Yorku a Šanghaji.

V prohlášení, Yngve Slyngstad, generální ředitel NBIM řekl

Nemyslím si, že někdo očekává, že fond se někdy dosáhne $1 bilion, když první převod příjmů z ropy byla v Květnu 1996. Dosáhl $1 bilion je milníkem, a růst fondu tržní hodnota byla ohromující.

euronews (v angličtině)

Nyní, že NBIM překročil 1 bilion dolarů značku, společnost má velmi málo konkurentů být znepokojeni. Vláda Pension Investičního Fondu v Japonsku má kolem 1,3 bilionu dolarů v závislosti na směnných kurzů, zatímco Čína má téměř 3 bilionů dolarů v devizových rezerv.

Sedí na vrcholu seznamu jsou wealth management firem, jako je BlackRock Inc, která má údajně kolem 5,7 bilionu dolarů, a Vanguard Group, která má téměř 4,4 bilionů dolarů.

NBIM se podařilo rostoucí portfolio více než 1 bilion dolarů a udržet své zaměstnance základny nízké, jak to přijme ŠTÍHLÉ modelu. Společnost přijala podobnou strategii, pokud jde o jeho globální dluhopisové portfolio, jak to rozhodl NAKLONIT dolů z 23 světových měn k podpoře jen 3, které jsou GBP, EUR a USD. Společnosti se také podařilo snížit náklady na správu od 0,07 procenta svých aktiv před 5 lety na 0,02 procenta v druhém čtvrtletí roku 2017. Společnost také investovala do zabezpečení a technologií zachovávat mlčenlivost o jeho nákupu a prodejní strategie.

Tento masivní růst má také dělal to těžší pro společnost najít trhy, které byly dostatečně velké pro to, aby se investice. Slyngstad uvedl, že by neměl být zájem investovat do nových trhů, jako je infrastruktura, protože by to vyžadovalo obrovské investice, a poskytují velmi marginální NÁVRATNOST investic pro společnost.

Nejnovější články: