Čína Nucena Čerpadlo $110bn Do Jejich sužované Ekonomice

US-Čína obchodní války se ohřívá a Peking udělal ohromující tah, jak zvýšit své ekonomiky. Čínská centrální banka, Čínská lidová Banka (PBOC) rozhodla snížit množství peněz, které obchodní banky musí držet rezervy u centrální banky.

To má za následek přebytek ve výši 110 miliard eur bylo uvolněno pro zápůjční účely. To je velký výstřel v paži, aby se Čínské ekonomiky.

Specifika oznámení má PBOC říká, že se sníží požadavky na rezervy o jedno procento.

To začíná od 15. října a centrální banka doufá, že to pomůže podpořit ekonomický růst. Výsledné platby celkem 1,2 bilionu juanů a 450 miliard juanů z této částky půjde na platby směrem bank dluhy a zbytek bude použit pro zápůjční účely.

Wochit Zprávy

Finanční experti říkají, že toto je znamení, že Peking je stále starosti o domácí ekonomické situaci. Říkají, že to je vládní způsob, jak zajistit, že Čínská ekonomika pokračuje v růstu navzdory tlaku USA-Čína obchodní války.

V prohlášení, Zhang Ming, jeden z výzkumníků z Čínské Akademie Sociálních Věd řekl,

Prohloubení obchodu řadě se NÁM oslabí role obchodu v růstu. Pokud vývozu pomalý v důsledku obchodních sporů, vliv bude zase šířit na investice do zpracovatelského průmyslu.

Zhang předpovídá, že do konce roku, Čínský hospodářský růst bude klesnout až na 6,4 procenta. To nemusí zdát jako moc, ale Čínská ekonomika je křehká i přes svou vysokou hodnotu.

Známky Nebezpečí Pro Čínskou Ekonomiku

Odborníci poukázali na několik známky slabosti Čínské ekonomiky, která pohání celkový růst v zemi. Za prvé, výrobní sektor je v nákupních manažerů indexy klesly na nejnižší úroveň v září. To je nejnižší od února a hlavním důvodem je propad ve výrobě a objednávky způsobené probíhající obchodní válka.

Navíc, výše útraty domácích turistů vzrostl pouze 8,1 procenta v letošním roce. Ve srovnání do roku 2017 je 21% nárůst, to je velmi bezkrevný výkon. Čínský akciový trh byl také nezkazíte tohoto roku. Za prvních devět měsíců letošního roku viděl na Čínské burze klesne o 25 procent, což je číslo, nabízený americký Viceprezident Mike Pence jako důkaz, že jsme těžké v Pekingu.

Nejnovější články: